Lokalny Fyrtel

Najciekawsze wydarzenia z Poznania i okolicy

Pomóż czworonogom przetrwać zimę


fot. materiały organizatora

Zima to niezwykle trudny czas dla naszych czworonożnych przyjaciół nie posiadających domów, przebywających w schroniskach oraz przytuliskach. Z tego powodu Zakład Zagospodarowania Odpadów w Poznaniu sp. z o.o. wraz z firmą Ekorum zapraszają poznaniaków do wsparcia poznańskiego Schroniska dla zwierząt w ramach akcji „przynieś koc, na zimna noc”.

Na poznańskim Gratowisku od lat działa punkt „Drugie życie rzeczy”. – Miejsce to cieszy się ogromną popularnością wśród mieszkańców Poznania. Meble, książki, zabawki, sprzęt sportowy – to rzeczy, które najczęściej do nas trafiają i jednocześnie są najbardziej poszukiwane na Gratowisku. Postanowiliśmy wyjść z tym pomysłem szerzej, na zewnątrz, włączając się w organizację zbiórki na rzecz bezdomnych zwierząt – mówi Stanisław Kęska, prezes ZZO w Poznaniu.

Jeżeli chcecie pomóc to do końca listopada przynieście do schroniska lub jednego z gratowisk (przy ul. Wrzesińskiej 12 oraz ul. 28 czerwca 1956 r. nr 284), koce, ręczniki, które pomogą zwierzęta przeżyć zimę. Często mamy już stare i niepotrzebne rzeczy, które mogą przydać się innym. Organizatorzy czekają też na smycze, obroże, zabawki oraz karmę w puszkach. Jednocześnie pracownicy schroniska proszą o nieprzynoszenie pościeli, kołder, poduszek i materaców.

Dawanie drugiej szansy rzeczom, które na pierwszy rzut oka nadają się do wyrzucenia, może przynieść sporo korzyści innym. To także odpowiedź na hasło proekologicznego stylu życia – przekonuje Paweł Szadziewicz ze spółki Ekorum. – Od lat prowadzimy edukację ekologiczną mieszkańców, w której akcentujemy znaczenie zapobiegania powstawaniu odpadów. Przekazywanie niepotrzebnych już dla nas przedmiotów osobom czy podmiotom, którym się przydadzą, doskonale wpisuje się w tę ideę.

Jeżeli chcecie pomóc ale macie jakieś pytania warto skontaktować się z poznańskim schroniskiem lub zajrzeć na ich stronę https://schronisko.com/kontakt/.
Dodaj komentarz

Twój adres email nie zostanie opublikowany. Pola, których wypełnienie jest wymagane, są oznaczone symbolem *