Lokalny Fyrtel

To co najciekawsze w Poznaniu i okolicach

Sport

Porażka Lecha w Warszawie

Lech Poznań przegrał przy Łazienkowskiej z Legią Warszawa 1:2 w hicie 12. kolejki ekstraklasy. Gospodarze pokonali Kolejorza jego własną bronią, ponieważ zwycięską bramkę strzelił 18-letni Maciej Rosołek.

Niestety sam mecz rozczarował. Hitem był on tylko z nazwy, ponieważ to co pokazywali zawodnicy obu ekip nie było dobrą wizytówką futbolu. Okazję do strzelenia brami marnowały obie ekipy. Po dobrym przyjęciu piłki i zmyleniu obrońców Gytkjaer z najbliższej odległości strzelił niestety wprost w bramkarza Legii. Po drugiej stronie boiska recepty na pokonani van der Harta nie znajdowali Novikovas oraz Kante.

Trochę lepiej wyglądała druga część meczu.  W 55 minucie po znakomitej akcji zawodników Lecha piłkę w siatce umieścił Jevtic. Wydawało się, że od tego momentu lechici pójdą za ciosem i dobiją słaba tego dnia Legię. Niestety już niespełna 10 minut później mieliśmy remis. Błędy poznaniaków wykorzystał Novikovas dając gościom remis.

Od tego momentu zawodnicy Kolejorza nie potrafili nic zrobić. Zamiast przeć do przodu i zdominować warszawiaków pozwolili aby w 74 minucie debiutant Maciej Rosołek strzelił gola dającego Legii zwycięstwo. Przed meczem wiele mówiło się o świetnym szkoleniu i odważnym stawianiu na młodych zawodników w Lechu, a paradoksalnie to warszawiacy zwyciężyli dzięki swojemu młodemu zawodnikowi.

Porażka sprawiła, że Legia wyprzedziła w tabeli Lecha, który obecnie jest 7. Poznaniacy szybko musza się pozbierać po tym meczu, ponieważ już w piątek 20 października grają u siebie z Zagłębiem Lubin.