10do100. Spotkanie autorskie z Emi Jakk

fot. materiały organizatora
Kiedy:
Marzec 14, 2019@6:00 pm – 9:00 pm
2019-03-14T18:00:00-01:00
2019-03-14T21:00:00-01:00
Gdzie:
Galeria Jerzego Piotrowicza Pod Koroną
Koszty:
Bez opłat
Kontakt:
Fabryka dygresji
10do100. Spotkanie autorskie z Emi Jakk @ Galeria Jerzego Piotrowicza Pod Koroną

O książce, której jeszcze nie było na rynku, czyli o stu osobach, które udzieliły tysiąca rozmaitych odpowiedzi. Oraz opowiedziały o swoich lękach i nadziejach.

Książka autorstwa Emi Jakk konwencją przypomina nieco złote myśli; pytania, które spisywało się w zeszycie i dawało znajomym, by odpowiedzieli wedle swojego uznania. Ale to dużo, dużo więcej niż zbiór wywiadów. To projekt z gatunku human being.

Emi Jakk wzięła na spytki Ludzi, którym coś zawdzięcza. Czasami napis i grafikę na murze, przyjemny dźwięk muzyki, aromatyczną kawę, a czasami… życie. W projekcie odpowiedzieli przedstawiciele najróżniejszych grup zawodowych i społecznych, będący w różnym wieku. M. in. chirurg naczyniowy, ksiądz, pilot, śpiewaczka operowa, dziennikarz, inżynier, reżyser, projektant, pani domu i bizneswoman. Są znani z telewizji czy mediów albo z pobliskiego sąsiedztwa. Wszyscy bez wyjątku wyjątkowi.

Choć autorka i pomysłodawczyni przedstawiła portrety 100 osób w dziesięciu skrawkach, cały zbiór stanowi komplementarny obraz człowieka żyjącego u progu trzeciego dziesięciolecia XXI wieku.

Autorka, Emi, to z wykształcenia dr ekologii, z zawodu specjalista wysokich napięć, z zamiłowania cukiernik. Autorka publikacji naukowych o tematyce hydrobiologicznej oraz pozycji obyczajowej dla kobiet i nie tylko pt. Czas Mija (2017).

Inspiracją do pisania, stawiania sobie i innym trudnych i łatwych pytań, była ciężka choroba, dzięki której autorka zrozumiała, że w życiu liczy się Człowiek.

Trochę niedzisiejsza, nie ma Instagrama, nie bardzo radzi sobie z obsługą Facebooka i Messengera, a nowe aplikacje napawają ją strachem. Zdecydowanie woli spotkania z Ludźmi w realnym świecie.

Ilustracje do książki przygotował Noriaki. Poznaniak, streetartowiec, który nie ujawnia imienia i nie pokazuje twarzy. Twórca słynnego już na całym świecie Watchera (Pana Peryskopa), okrzyknięty Człowiekiem Kultury roku 2018 w plebiscycie IKS-a i Kulturapoznan.pl.

Już niebawem spotkamy się z Wami, by porozmawiać o Waszych marzeniach oraz ideach, jakie Wam przyświecają! Po spotkaniu autorskim (przy kawie i ciachu) z Emi Jakk, będzie można nie tylko kupić książkę, ale i podyskutować, spędzając czas wspólnie, w twórczym miejscu.

Spotkanie autorskie z autorką Emilia Jakubas poprowadzi Emilia Teofila Nowak z Fabryka dygresji. Zapraszamy wszystkich, lubiących twórczą atmosferę i książki!

Bądź pierwszy, który skomentuje ten wpis!

Dodaj komentarz

Twój adres email nie zostanie opublikowany.


*