Cinema Italia Oggi w Kinie Pałacowym

fot. materiały organizatora
Kiedy:
Kwiecień 12, 2019 – Kwiecień 17, 2019 całodniowy
2019-04-12T00:00:00+00:00
2019-04-18T00:00:00+00:00
Gdzie:
Kino Pałacowe
Koszty:
15 zł
Kontakt:
Kino Pałacowe
Cinema Italia Oggi w Kinie Pałacowym @ Kino Pałacowe

Zapraszamy na kolejną odsłonę realizowanego wspólnie z Włoskim Instytutem Kultury oraz Cinecittà Luce przeglądu nowego kina włoskiego.

Na ekranie Pałacowego zaprezentujemy najciekawsze produkcje filmowe z Półwyspu Apenińskiego, które w ciągu ostatniego roku zyskały uznanie widzów i krytyków zdobywając nagrody na międzynarodowych festiwalach.

12.04 | g. 18.30
PRZEPOWIEDNIA PANCERNIKA | LA PROFEZIA DELL’ARMADILLO
reż. Emanuele Scaringi, Włochy 2018, 99’

Zero ma dwadzieścia siedem lat, mieszka na obrzeżach Rzymu, gdzie brakuje wszystkiego, ale niczego nie potrzeba. Jest rysownikiem, jednak nie mając stałego zajęcia, wiąże koniec z końcem udzielając korepetycji z francuskiego i tworząc ilustracje dla niezależnych punkowych zespołów. Monotonne dni upływają mu w środkach komunikacji publicznej, ale któregoś dnia, po powrocie do domu, zastaje nietypowego gościa: pancernika, który w swoich absurdalnych wypowiedziach relacjonuje mu na bieżąco to, co dzieje się na świecie.

13.04. | g. 16.30
CHROŃ MNIE WSZĘDZIE | OVUNQUE PROTEGGIMI
reż. Bonifacio Angius, Włochy 2018, 110′

Alessandro nosi błyszczącą koszulę przynoszącą szczęście i wcale nie czuje się na swoje pięćdziesiąt lat. Kiedy matka odmawia mu pieniędzy, dzięki którym mógłby chełpić się przed dziewczynami, traci głowę. Jego zmarnowane na pijackim mamrotaniu do automatów do gry i kupowaniu kolejnych zdrapek życie zmieni się za sprawą miłości, która niespodziewanie zapuka do jego serca. I to na szpitalnym korytarzu.

13.04. | g. 18.30
NAŁÓG NADZIEI | IL VIZIO DELLA SPERANZA
reż. Edoardo De Angelis, Włochy 2018, 95’

Życie Marii, pozbawione marzeń i pragnień, całkowicie oddane opiece nad matką i służbie „madame” upływa na przewożeniu po rzece ciężarnych kobiet w miejsce, które zdaje się być wiecznym czyśćcem. Pewnego dnia do Marii niespodziewanie powróci nadzieja, w swej najstarszej i najpotężniejszej formie, cudowna jak samo życie. Bo pozostanie człowiekiem jest największą z rewolucji.

13.04. | g. 20.30
SZCZĘŚLIWY LAZZARO | Lazzaro felice
reż. Alice Rohrwacher, Włochy, Szwajcaria, Francja, Niemcy, 2018, 125’

Oniryczna opowieść na styku włoskiego neorealizmu i realizmu magicznego. Koncentruje się wokół spotkania Lazzaro, chłopaka tak poczciwego, że często brany jest za pomyleńca, z pięknoduchem Tancredim, młodym szlachcicem o nad wyraz wybujałej wyobraźni. Życie ich obu w odizolowanej wiosce pasterskiej Inviolata toczy się pod dyktando okropnej markizy Alfonsiny de Luny, królowej imperium tytoniowego i zarazem matki Tancrediego. Lojalna więź między młodymi mężczyznami zostaje przypieczętowana, kiedy Tancredi prosi Lazzaro, aby ten pomógł mu zorganizować własne porwanie.

Ten dziwny i nieprawdopodobny sojusz jest objawieniem dla Lazzaro i owocuje przyjaźnią tak cenną, że bohater będzie nawet podróżować w czasie i przestrzeni w poszukiwaniu Tancrediego. Pierwszy raz w życiu Lazzaro trafi także do wielkiego miasta…

14.04. | g. 16.30
BĘDZIEMY BARDZO PIĘKNI I MŁODZI | SAREMO GIOVANI E BELLISSIMI
reż. Letizia Lamartire, Włochy 2018; 92’

Na początku lat ’90, Isabella ma 18 lat i jest gwiazdą. Wydaje album, który odnosi ogromny sukces. Utwory z tej płyty słychać przez całe lato we wszystkich rozgłośniach radiowych i telewizyjnych. Potem nastaje cisza. Ponad dwadzieścia lat później, Isabella śpiewa te same piosenki w prowincjonalnym lokalu wraz z synem Brunem, który akompaniuje jej na gitarze. Bruno i Isabella przypominają bardziej rodzeństwo, niż matkę i syna. Tworzą nieszablonową rodzinę, którą często łączy niezdrowa relacja, ale trzymają się razem przeciw całemu światu. Jednak ten związek rozpada się, gdy Bruno poznaje Ariannę, liderkę rockowej grupy, która proponuje mu, by wstąpił w ich szeregi.

14.04. | g. 18.30
BYWA | SUCCEDE
reż. Francesca Mazzoleni, Włochy 2018, 94’

Wzruszający pamiętnik emocji i uczuć Margherity oraz jej przyjaciół, czwórki nastolatków, którzy dzielą się wszystkim: od mediolańskiego świtu, przez kryjówkę na dachu, niebieskie trampki, dżinsową koszulę, muzykę w słuchawkach, szkołę, aż do pierwszych pocałunków. Historia o nastoletnich miłościach, przyjaźniach oraz czasie w życiu, kiedy każde wydarzenie miało ogromną wagę, a każda emocja była totalna. Kiedy przeszłość i przyszłość nie miały swojego miejsca i liczyła się tylko teraźniejszość.

14.04. | g. 20.30
PUOI BACIARE LO SPOSO | PUOI BACIARE LO SPOSO
reż. Alessandro Genovesi, Włochy 2017, 98’

Antonio i Paulo po latach związku postanawiają wziąć ślub. Uroczystość ma się odbyć w rodzinnym mieście Antonia na południu Włoch, gdzie jego ojciec jest burmistrzem. Choć rodzic chce uchodzić za tolerancyjnego, to ślub syna z innym mężczyzną zwyczajnie nie mieści mu się w głowie. Zupełnie inaczej jest z matką Antonia, która chce zaprosić na wesele całe miasto. Szalona komedia, oparta na broadwayowskiej sztuce, która podbiła serca widzów we Włoszech.

15.04. | g. 18.30
W DOMU WSZYSTKO DOBRZE | A CASA TUTTI BENE
reż. Gabriele Muccino, Włochy 2018, 105’

Historia wielopokoleniowej rodziny, która spotyka się na świętowaniu Złotych Godów seniorów rodu. Uroczystości odbywają się na wyspie, na którą dziadkowie sprowadzili się jakiś czas temu. Niespodziewana burza odcina gościom drogę powrotną, muszą więc przedłużyć swój pobyt w odległym zakątku, a przy okazji rozprawić się ze swoimi słabościami, stawić czoła własnej przeszłości, wiecznie żywej zazdrości, lękom, zdradom, obawom, a nawet niespodziewanym miłością.

16.04. | g. 18.30
DO SMAKU | QUANTO BASTA
reż. Francesco Falaschi, Włochy 2018, 92’

Arturo jest utalentowanym szefem kuchni, który trafił do więzienia za bójkę. Cześć kary odpracowuje prowadząc kurs kulinarny w ośrodku dla dzieci autystycznych, w którym pracuje Anna. Jeden wychowanków, Guido, ma zespół Aspergera i ogromną pasję do gotowania. Nieprawdopodobna przyjaźń między tą dwójką, pomoże Arturo zmienić swoje życie.

16.04. | g. 20.15
NADMIAR ŁASKI |TROPPA GRAZIA
reż. Gianni Zanasi, Włochy, 2018 110’

Życie nie rozpieszcza Lucii i Arturo. Ktoś w ich małżeństwie pozwolił sobie na zdradę – i poznajemy ich właśnie podczas gorącej kłótni. Muszą jednak nad sobą panować, z uwagi na to, że ich nastoletnia córka Rosa rzekomo śpi. Koniec końców, Arturo opuszcza dom rodzinny, najwyraźniej na zawsze. Lucia, przepracowana inspektorka nadzoru, zbyt delikatna na brutalną rzeczywistość wokół, musi się zatem przygotować na istotne zmiany w życiu. Niedługo potem bohaterka w trakcie jednego z wyjazdów służbowych spotyka kobietę, którą początkowo bierze za bezdomną uchodźczynię. Ta jednak przedstawia się jej jako… Matka Boska.

17.04. | g. 18.30
HOTEL GAGARIN | HOTEL GAGARIN
reż. Simone Spada, Włochy 2017, 94’

Pięciu Włochów, szukających okazji biedaków, zostaje wysłanych do Armenii, by nakręcić tam film. Tuż po ich przyjeździe wybucha wojna, a samozwańczy producent znika z pieniędzmi. Porzuceni w Hotelu Gagarin, odizolowani od świata, w zaśnieżonym lesie, wpadają na oryginalny i nieoczekiwany pomysł, który odmieni ich życie. Zabawna komedia, poetycka i zwariowana, jak jej bohaterowie, która opowiada o marzeniach, kinie i spotkaniach.

źródło: https://www.facebook.com/events/2282170522068389/

Bądź pierwszy, który skomentuje ten wpis!

Dodaj komentarz

Twój adres email nie zostanie opublikowany.


*