Co zmalował Ryszard Kaja – wystawa w Starym Browarze

fot. materiały organizatora
Kiedy:
Lipiec 12, 2019 – Wrzesień 30, 2019 całodniowy
2019-07-12T00:00:00+00:00
2019-10-01T00:00:00+00:00
Gdzie:
Stary Browar
Koszty:
10 zł
Kontakt:
Stary Browar
Co zmalował Ryszard Kaja - wystawa w Starym Browarze @ Stary Browar

“Co zmalował Ryszard Kaja” – dowiemy się w Galerii na Dziedzińcu w Starym Browarze od 12 LIPCA do 30 WRZEŚNIA

Nad wystawą w Starym Browarze Ryszard Kaja pracował od połowy 2018 roku. Projekt przerwała przedwczesna śmierć artysty. Przerwała nie na długo, bo jego bliscy i współpracownicy byli zdeterminowani, żeby wystawa doszła do skutku. Od 12 lipca w Galerii na Dziedzińcu będzie można zobaczyć efekty tych starań.

Celem twórców wystawy “Co zmalował Ryszard Kaja” jest prezentacja różnorodnych osiągnięć artystycznych Kai: bogactwa technik, a także powiązań z innymi dziedzinami sztuki. W Starym Browarze będzie można zobaczyć plakaty filmowe, kostiumy i plakaty teatralne, obrazy i inne prace pokazujące wszechstronność zainteresowań artysty i jego fascynującą wyobraźnię. Wystawa to jednak przede wszystkim próba pokazania stojącej za pracami osobowości twórcy. Posłużą temu towarzyszące dziełom Kai osobiste pamiątki, notatki czy przestrzenne instalacje odtwarzające jego codzienne, domowe otoczenie.
W Galerii na Dziedzińcu widzowie zobaczą także plakaty z popularnej serii “Polska”. Historia powstania serii związana jest bezpośrednio z osobistymi podróżami Ryszarda Kai po Polsce. Jak podkreślał wielokrotnie artysta, jego sztuka przesiąknięta jest do cna “polskością” we wszystkich jej wymiarach, także tych mniej chlubnych czy wręcz przaśnych. Z sympatią obserwował, chłonął i odtwarzał w swoich grafikach ducha miejsc, które odwiedził. Symbolicznie i z przymrużeniem oka pokazywał też cechy mieszkańców poszczególnych regionów Polski.

Partnerzy:
Galeria Miejska Arsenał

źródło: https://www.facebook.com/events/2493041064062232/

Bądź pierwszy, który skomentuje ten wpis!

Dodaj komentarz

Twój adres email nie zostanie opublikowany.


*