Lokalny Fyrtel

To co najciekawsze w Poznaniu i okolicach




Dyskusja: Środowisko DIY wobec aktywizmu w czasach pandemii

Kiedy:
wrzesień 18, 2020@7:00 pm – 10:00 pm
2020-09-18T19:00:00+00:00
2020-09-18T22:00:00+00:00
Gdzie:
Pawilon
Koszty:
Bez opłat
Kontakt:
Dyskusja: Środowisko DIY wobec aktywizmu w czasach pandemii @ Pawilon
Zapraszamy na dyskusję dotyczącą działań, stanowisk i metod poznańskiej sceny niezależnej w obliczu pandemii koronawirusa.
Środowiska DIY, związane z muzyką, sztuką, technologią czy Internetem od zawsze zwracały uwagę na osoby wykluczone, brały udział w nagłaśnianiu kwestii społecznych, prowadziły zbiórki dla ofiar przemocy, działając zarówno lokalnie, jak i z myślą o sytuacji globalnej. W obecnej sytuacji nie chcą odwracać się od wciąż obecnych problemów, a jednocześnie mierzą się z szeregiem nowych sytuacji. Utrudniony dostęp do odbiorców i niestabilność finansowa sprawiają, że chęć naprawiania świata musi zejść na dalszy plan. A może właśnie nie?
debatować będą:
> Ola Juchacz
Kulturoznawczyni, pracownica kultury, aktywistka feministyczna. Koordynatorka i promotorka wydarzeń poznańskich instytucji kultury i inicjatyw oddolnych. Obecnie współpracuje ze Sceną Roboczą. Pisze, prowadzi podcasty i spotkania czytelnicze, okazjonalnie występuje jako drag queen.
> Miłosz Cirocki
Osoba zajmująca się muzyką i sztuką. Gra i komponuje w zespole Złota Jesień, efemerycznych składach jazzowych, a także działa solowo jako Niemy dotyk. (Współ)organizowała koncerty, imprezy i wystawy, w tym kilka wydarzeń charytatywnych na rzecz Fundacji Trans-Fuzja i Aid Delivery Mission.
> Marian Mazurowski
Poznańska maskotka koncertowa, fascynat lokalnej (poznańskiej i szerzej polskiej) sceny niezależnej i samozwańczy promotor undergroundu. Jeśli chodzisz na jakieś koncerty w Poznaniu to raczej znasz Mariana przynajmniej z widzenia. Okazjonalnie pomaga przy organizacji małych wydarzeń (głównie muzycznych) i sam również zagrał kilka koncertów (aktualnie grywa solo jako Astrokot).
> Wiesława Groszczyk
Współwłaścicielka Fuzza na Gwarnej, współorganizatorka Red Smoke Festival, psycholożka, pracownica fundacji na rzecz aktywizacji osób w spektrum autyzmu Fiona, studentka edukacji artystycznej na poznańskim uniwersytecie artystycznym. Gotuje, piecze, aktywnie słucha i dzieli przestrzeń z różnorodnymi osobami. Powoli rozkręca własną działalność opartą na projektach artystyczno-społecznych.
> Darek Cichosz
Didżejuje jako masscry, wspiera muzyką benefitowe eventy. Współtworzy kolektyw @Vape on me propagujący progresywne fuzje muzyki klubowej. Studiował kulutoroznawstwo; zaintersowany potencjałem zmiany społecznej przez działania artystyczne.
> Mateusz Gawinecki
Muzyk (Gołębie, Ugory), kucharz, szewc.
plakat: Marta Kortan
Wydarzenie realizowane w ramach cyklu Pawilon Otwarty
Ilość miejsc ograniczona!

ZOSTAW ODPOWIEDŹ

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *