Joanna Godziemba – Relacje – wernisaż fotografii analogowej

fot. materiały organizatora
Kiedy:
Lipiec 13, 2019@5:00 pm – 8:00 pm
2019-07-13T17:00:00+00:00
2019-07-13T20:00:00+00:00
Gdzie:
Łazęga poznańska
Koszty:
Bez opłat
Kontakt:
Łazęga poznańska
Joanna Godziemba - Relacje - wernisaż fotografii analogowej @ Łazęga poznańska

W najbliższa sobotę 13 lipca o godzinie 17:00 zapraszamy serdecznie na wernisaż fotografii analogowej Joanny Godziemby, której projekt „Relacje” prezentowany był niedawno w Muzeum Fotografii w Bydgoszczy. Poznań nie ma jeszcze niestety muzeum fotografii, ale zyskał właśnie nowego Obywatela a właściwie Obywatelkę Miasta 🙂 Powitajmy ciepło Joannę w sercu Poznania – w Atelier Stowarzyszenia Łazęga Poznańska tak bardz0 związanym z tradycją poznańskiego rzemiosła i sztuki fotografii!

relacje
Autorka w cyklu relacje ukazuje związki człowieka i środowiska naturalnego. Istotą kompozycji jest podwójne znaczenie słowa „natura”: jako przyrody i ludzkiego charakteru, z jego namiętnościami, pasjami i obawami.
Człowiek nie jest w stanie funkcjonować bez natury – swojej własnej, jak i tej przyrodniczej. Postępując wbrew niej zatraca życiodajny pierwiastek ludzkiej egzystencji.
Dualizm postaci natury autorka ukazuje poprzez podwójną ekspozycję, która w metaforyczny sposób wiąże naturę ludzką z pejzażem natury przyrodniczej.
Fotografie zostały wykonane lustrzanką dwuobiektywową na czarno-białym filmie o rozmiarze klatki 6×6 cm. Odbitki srebrowe (25×25 cm) zostały naświetlone w ciemni fotograficznej na papierze barytowanym (30×40 cm).
“Każdy portret – przez sposób naświetlania, w którym wykorzystuję
podowójną ekspozycję – jest podwójny. Oba ujęcia: portret osoby oraz natury splatają się w jedno dające pole do swobodnej interpretacji zaistniałych relacji. Stworzony w ten sposób obraz umożliwia subiektywne spojrzenie na każdą fotografię z cyklu. Jako osoba o wielu artystycznych zainteresowaniach łączę wszelkie aktywności wspomnianą interpretacją, która nadaje sens każdej artystycznej aktywności”
Joanna Godziemba – urodzona w 1989 roku teoretyk muzyki i dyrygent chóralny. Muzycznie kształci się od ósmego roku życia, fotografuje od piętnastego. Absolwentka Bydgoskiej Akademii Fotografii Master w pracowni fotografii kreacyjnej i technik XIX-wiecznych Marka Noniewicza. Zdolności i wrażliwość muzyczną stale przenosi na grunt fotografii analogowej w nurcie fotografii kreacyjnej i otworkowej. Inspiruje ją korespondencja sztuk,
zwłaszcza w obszarze formy.

źródło: https://www.facebook.com/events/2279201535449853/

Bądź pierwszy, który skomentuje ten wpis!

Dodaj komentarz

Twój adres email nie zostanie opublikowany.


*