Lokalny Fyrtel

Najciekawsze wydarzenia z Poznania i okolicy

Maraton z serialem „Wilq Superbohater”

Kiedy:
Grudzień 12, 2019@5:30 pm – 7:45 pm
2019-12-12T17:30:00-01:00
2019-12-12T19:45:00-01:00
Gdzie:
Kino Muza w Poznaniu
Koszty:
8 zł
Kontakt:
Maraton z serialem "Wilq Superbohater" @ Kino Muza w Poznaniu

ANIMUZA: MARATON Z SERIALEM WILQ SUPERBOHATER
12.12.2019, godz. 17:30, Kino Muza
bilety: 8 zł | dostępne na bilety24.pl i w kasie kina

Wilq Superbohater \ Leszek Nowicki, Bartosz i Tomasz Minkiewicz \ Polska 2019

Wyjątkowy i jednorazowy pokaz kinowy wszystkich 13 odcinków serialu!

Wilq Superbohater to polski animowany serial komediowy dla dorosłych oparty na kultowej serii komiksowej Bartosza i Tomasza Minkiewiczów pod tym samym tytułem, od 2002 roku cieszącej się uznaniem fanów i krytyków (nie tylko komiksowych). Na Polskim rynku wydawniczym Wilq to prawdziwy fenomen. Nie ma drugiego tak dobrze sprzedającego się cyklu komiksowego, który zaskarbiłby sobie sympatię tak zróżnicowanego czytelnika. Sympatię do superbohatera z Opola deklarują zarówno licealiści jak i profesorowie uczelni, dziennikarze czy prezesi firm.
Jak to się dzieje, -że bohater, który jest wiecznie obrażonym i zniechęconym gburem, cholerykiem, homofobem, szowinistą, który nienawidzi przyrody, studentów, obcokrajowców, rowerzystów, kosmitów, górali, hobbitów itp. jest lubiany przez całkiem normalnych ludzi?

Wilq Superbohater to zwariowana komedia, która ma w oryginalny sposób pokazać, jak amerykański mit o superbohaterze mógłby wyglądać w polskiej rzeczywistości, i jak łatwo zdemaskować śmieszność naszych popkulturowych wyobrażeń.

Serial eksponuje zderzenie mitologii superbohatera i zgranych popkulturowych motywów z banałem i prozą życia; zestawić kiczowaty patos z prowincjonalizmem, niemocą i bezsensem. W takim anturażu, ten wiecznie niezadowolony superbohater, otoczony głupimi policjantami i nieporadnymi przestępcami, staje się nam bliski i budzi naszą sympatię. Bo pozwala nam odreagować jeden z paradoksów życia, czyli zderzenie wybujałych ludzkich aspiracji z upokarzającą mizerią efektów. Głupie gagi przynoszą oczyszczający śmiech.

CZAS PROJEKCJI: 135 min.
Dodaj komentarz

Twój adres email nie zostanie opublikowany. Pola, których wypełnienie jest wymagane, są oznaczone symbolem *