Lokalny Fyrtel

Najciekawsze wydarzenia z Poznania i okolicy

Na depresję klimatyczną: Kręgi Empatii

Kiedy:
Listopad 14, 2019@6:00 pm – 8:00 pm
2019-11-14T18:00:00-01:00
2019-11-14T20:00:00-01:00
Gdzie:
Centrum Bukowska/WRK
Kontakt:
WPrzemianie.PL
Na depresję klimatyczną: Kręgi Empatii @ Centrum Bukowska/WRK

Czym jest „depresja klimatyczna”?

To cała gama trudnych uczuć, które przeżywa coraz większa liczba osób, myśląc o globalnej zmianie klimatu i wynikających z niej zagrożeniach.
Bardzo często nie potrafimy tego ubrać w słowa; nie mamy z kim o tym porozmawiać; obawiamy się, że nasze lęki, wypowiedziane, nie znajdą zrozumienia.
To nas boli i osłabia. I bardzo utrudnia stawienie czoła problemowi.

Czym jest Krąg Empatii?

To jest spotkanie kilku osób, które pomagają sobie przez to, że słuchają uważnie siebie nawzajem. Tylko tyle i aż tyle. Nikt tu nikogo nie ocenia. Nie doradza. Nie przekonuje. Po kolei, każda osoba mówi o tym, co dla niej ważne, a inna słucha — i opowiada, co usłyszała. Celem jest, aby „aktywny słuchacz” jak najlepiej zrozumiał, co „mówca” chce przekazać. I żeby osoba mówiąca poczuła się naprawdę wysłuchana. Więcej o Kręgach Empatii przeczytasz tutaj: https://wprzemianie.wordpress.com/2019/10/28/kregi-empatii-podstawy/

Zapraszamy Cię na pierwszą serię Kręgów Empatii dla osób doświadczających lęku przed kryzysem klimatycznym. Od 7 listopada, w cztery kolejne czwartki, między 18:00 a 20:00 w Centrum Bukowska w Poznaniu. Udział jest otwarty dla wszystkich i całkowicie bezpłatny.
Dodaj komentarz

Twój adres email nie zostanie opublikowany. Pola, których wypełnienie jest wymagane, są oznaczone symbolem *