Lokalny Fyrtel

Najciekawsze wydarzenia z Poznania i okolicy

Na skończonej planecie. Wykład Petrosa Kanenasa

Kiedy:
Styczeń 17, 2020@6:30 pm – 8:30 pm
2020-01-17T18:30:00-01:00
2020-01-17T20:30:00-01:00
Gdzie:
Po-Dzielnia
Koszty:
Bez opłat
Kontakt:
Na skończonej planecie. Wykład Petrosa Kanenasa @ Po-Dzielnia

Jak ślepa wiara w rozum (podszyta gatunkową pychą) doprowadziła nas do skraju zagłady biosfery, jaką znamy. I jak nadal podpowiada nam przeciwskuteczne „rozwiązania problemu”.

Kiedy mówimy “nieskończony wzrost nie jest możliwy na skończonej planecie” w to pozornie oczywiste zdanie upakowujemy wiele milczacych założeń. Dotyczą one takich elementów, jak skala czasowa, zastanowienie się nad różnymi aspektami skończoności i nieskończoności. Ignorujemy natomiast podstawowe pytanie: dlaczego w ogóle potrzebny jest nieskończony wzrost – oraz wzrost w ogóle.

Postaramy się uporządkować nieco pojęcia dotyczące wzrostu i jego granic, a także napocząć temat systemu wierzeń, który dał napęd całemu procesowi, który nas teraz zabija.

—————————————————
Petros Kanenas

Przed: ekonomista z wykształcenia, makler giełdowy, przedsiębiorca, wyznawca kapitalizmu.

Po: anarchizujący kooperatysta, komunalista, wędrowny wolontariusz w Grecji, Chorwacji i Polsce, piewca samoorganizacji społecznej, technologii wyzwoleńczych i gospodarki solidarnościowej.

Teraz: edukator, agitator i praktyk społecznościowej adaptacji do życia „w brzuchu” katastrofy ekologicznej. Autor bloga: https://kanenasblog.wordpress.com i fanpage’a WPrzemianie.PL

Razem z Kasią-Na-Kołach zaczyna nowe życie w Poznaniu, próbując ograniczać śmierć i cierpienie istot czujących.
Dodaj komentarz

Twój adres email nie zostanie opublikowany. Pola, których wypełnienie jest wymagane, są oznaczone symbolem *