Lokalny Fyrtel

To co najciekawsze w Poznaniu i okolicy
„NieCodzienne Kino” – przegląd filmów nagrodzonych podczas Festiwalu Filmów NieCodziennych

Kiedy:
Wrzesień 18, 2020@10:00 am – 11:30 am
2020-09-18T10:00:00+00:00
2020-09-18T11:30:00+00:00
Gdzie:
Kino Rialto
Koszty:
Bez opłat
Kontakt:
The September Concert Poland i Kino Rialto
„Wszystkich miłośników NieCodziennego Kina zapraszamy do Kina Rialto na pokaz filmów nagrodzonych podczas Festiwalu Filmów Niecodziennych.
Widzowie będą mieli okazję obejrzeć etiudy tworzone z udziałem osób z niepełnoprawnościami, które zaskakują różnorodnością form i tematów. Młodzi Twórcy wyrażają w nich swoje uczucia, przemyślenia, spostrzeżenia na temat drugiego człowieka, świata czy sztuki, w ten sposób obalając stereotyp niepełnosprawności oraz inspirując innych do działania”.
Z filmowym pozdrowieniem
Stowarzyszenie nieCodzienność
 
Pomysł na stworzenie Festiwalu Filmów NIecodziennych zrodził się podczas pracy nad filmem „Sen nocy nie tylko letniej”. Obraz realizowany był w ramach projektu „Wielka Przygoda z Filmem” pod opieką artystyczną reżysera Jacka Filipiaka. Efekt końcowy wspólnej pracy amatorów i profesjonalistów oczarował organizatorów na tyle, że zapragnęli oni, by film obejrzała szersza publiczność. Zabrakło niestety festiwalu, w którym mogłyby wziąć udział Osoby z Niepełnosprawnością. I tak powstał ten wyjątkowy i jedyny Festiwal Filmów Niecodziennych, który odkrywa i pokazuje radość z tworzenia.
„Chcemy wywoływać współczucie tylko wtedy, kiedy jest elementem prezentowanej przez twórców sztuki filmowej. Wychodzimy ponad niepełnosprawność poruszając aktualne i uniwersalne tematy. Wzruszamy, bawimy i pobudzamy do myślenia za pomocą stworzonych filmów. Spotykamy się i rozmawiamy na ich temat, wspólnie zmieniając postrzeganie Osób Niepełnosprawnych przez społeczeństwo”.
 
WSTĘP WOLNY
Możliwa rezerwacja miejsca: theseptemberconcert@gmail.com
Dobrowolne „cegiełki” zbierane podczas wydarzenia pomogą spełnić marzenie 11-letniej Nikoli – podopiecznej Fundacji „Mam Marzenie” 🙂
http://mammarzenie.org/marzyciele/9463-Nikola/
Wydarzenie tłumaczone na język migowy. Dokładne informacje o udogodnieniach dla osób poruszających się na wózkach inwalidzkich: theseptemberconcert@gmail.com, 512 393 038.
Festiwal współfinansowany ze środków Samorządu Województwa Wielkopolskiego.
Przypominamy o obowiązku zakrywania ust i nosa. Prosimy przybycie przynajmniej pół godziny przed rozpoczęciem wydarzenia. Wejście na wydarzenie możliwe będzie po złożeniu przez każdego widza oświadczenia o tym, że ten według swojej najlepszej wiedzy, nie jest osobą zakażoną, nie przebywa na kwarantannie lub pod nadzorem epidemiologicznym. Wraz z oświadczeniem uczestnik wyraża zgodę na przetwarzanie udostępnianych danych osobowych w zakresie określonym w „Wytycznych dla organizatorów imprez kulturalnych i rozrywkowych w trakcie epidemii wirusa SARS-CoV-2 w Polsce”, pod rygorem odmowy wpuszczenia na widownię. Regulamin festiwalu dostępny jest na stronie www.luxsfera.org.pl.
—————————————
We invite enthusiasts of „NieCodzienne Kino” to the Rialto Movie Theatre to watch award winning movies of the „UnUsual Cinema” (movie review of winning films at The Unusual Film Festival). Viewers wil have a chance to watch short films created by disabled people. Young artists share their feelings, thoughts and ideas on the world, humans and art, contestig the stereotypes of disabilities and inspiring others to live a fulfilling life.
No English subtitles.
We’re collecting money for „Mam Marzenie” Foundation
FREE ENTRANCE
Possible seat reservation on earlier request: theseptemberconert@gmail.com
Detailed information about wheelchair facilities: theseptemberconcert@gmail.com.
We kindly remind you that it is obligatory and legally required to cover your nose and mouth. We would also like to ask you to enter the event at least 30 minutes before the start time to undergo the necessary safety procedures. Taking part in the event will be possible after each viewer complete a declaration that he or she is not an infected person, is not in quarantine or under epidemiological supervision. Along with the declaration, the participant agrees to the processing of personal data provided to the extent specified in the „Guidelines for organizers of cultural and entertainment events during the SARS-CoV-2 virus epidemic in Poland” under the rigour of refusal to join the event. Festival’s statute available on the website: www.luxsfera.org.pl
ZOSTAW ODPOWIEDŹ

Twój adres email nie zostanie opublikowany. Pola, których wypełnienie jest wymagane, są oznaczone symbolem *