Lokalny Fyrtel

Najciekawsze wydarzenia z Poznania i okolicy

Premiera „Śmieciogrodu”, czyli „Zwierzokracja” ma brata!

Kiedy:
Wrzesień 18, 2019@12:00 pm – 3:00 pm
2019-09-18T12:00:00+00:00
2019-09-18T15:00:00+00:00
Gdzie:
Wydawnictwo Papilon
Koszty:
Bez opłat
Kontakt:
Wydawnictwo Papilon
Premiera "Śmieciogrodu", czyli "Zwierzokracja" ma brata! @ Wydawnictwo Papilon

Nie chcemy, żeby Ziemia każdego dnia stawała się coraz większym Śmieciogrodem…

Wszyscy możemy pomagać planecie małymi krokami: używając bawełnianych toreb, bidonu zamiast plastikowych butelek, segregując śmieci.
Przekonaj się jakie to łatwe!

Kontynuacja serii, w której do tej pory ukazała się książka o prawach zwierząt Zwierzokracja. Autorka tym razem bierze na warsztat inny ważny dla świata temat: śmieci, niemarnowania, zero waste, ekologii i dbania o Ziemię. 

Śmieciogród składa się z 3⃣8⃣ rozkładówek z kolorowymi i zabawnymi ilustracjami w dużym formacie. Krótkie, przystępne teksty zawierają wiele informacji oraz ciekawostek.

Książka w ciekawy sposób, zarówno w warstwie tekstowej, jak i ilustracyjnej opowiada o historii opakowań (od tych naturalnych po syntetyczne) oraz o tym, co możemy zrobić teraz, metodą małych kroków, by uchronić Ziemię przed zalaniem plastikiem i staniem się wielkim Śmieciogrodem.

Kupując egzemplarz tej książki, wesprzecie finansowo działalność trzech organizacji, które dbają o czystość naszej planety: Polskie Stowarzyszenie Zero Waste , Fundację Kupuj odpowiedzialnie i Po-Dzielnia

Autorka i ilustratorka Ola Woldańska-Płocińska to ceniona postać w świecie polskich książek dla dzieci, która troszczy się o losy zwierząt i Ziemi. Sama wdraża w swoje życie praktykę zero waste, ogranicza używanie plastiku, stosując metodę „baby steps”.

Razem z organizatorami działa blog Ograniczam Się!
Dodaj komentarz

Twój adres email nie zostanie opublikowany. Pola, których wypełnienie jest wymagane, są oznaczone symbolem *