Lokalny Fyrtel

Najciekawsze wydarzenia z Poznania i okolicy

REW Dyjuk/Figas/Górniak/Majewski/Read/Sokal

Kiedy:
Maj 30, 2020 – Czerwiec 15, 2020 całodniowy
2020-05-30T00:00:00+00:00
2020-06-16T00:00:00+00:00
Kontakt:
REW Dyjuk/Figas/Górniak/Majewski/Read/Sokal

Po dłuższej przerwie związanej z pandemią koronawirusa, wracamy do działań w przestrzeni twórczej i Galerii CENTRALA.
Zmieniająca się rzeczywistość i nowe zasady funkcjonowania, zachęcają nas do pogłębionej refleksji nad codziennością

Już 30 maja w przestrzeni CENTRALI zostanie zaprezentowana wystawa, na której pojawią się fotografie takich artystów jak:

Michał Dyjuk,
Kamil Figas,
Justyna Górniak,
Michał Majewski,
Agata Read,
Olga Sokal

Kuratorka wystawy: Anka Gregorczyk

Wystawa prezentuje wybrane prace z autorskich projektów realizowanych podczas rocznego programu mentorskiego Sputnik Photos w latach 2018/2019, podsumowanego publikacją NO8.

⚫️ WERNISAŻ* ⚫️
30/05 g. 18.00
wstęp tylko za zaproszeniem oraz online na żywo

⚫️ SPOTKANIA AUTORSKIE online ⚫️
03/06 g.18
10/06 g.18

⚫️ WYSTAWA OTWARTA⚫️ *
02-13/06
wt – pt :: 16-19
sb :: 12-15

*ograniczone zasady wstępu (zapoznaj się zasadami wstępu na dole strony)

” (…) Prace sześciu artystek i artystów prezentowanych na wystawie REW, symbolicznie wydają wyrok. Rzeka już nie płynie, a wolności nie ma bez krat. Rodzina to nie dom, a w parku nie znajdziemy już schronienia przed zgiełkiem codzienności. Czy mamy dokąd wracać, czy tylko będąc razem możemy usiąść przy wspólnym stole?
Fotografie absolwentek i absolwentów programu mentorskiego Sputnik Photos pozwalają dostrzec w strukturze konsekwencji potrzeb cienką linię pomiędzy skutkiem a przyczyną. Prezentowane historie dotykają dylematów współczesności, meandrując pomiędzy poczuciem wyobcowania wspólnoty, degradacją natury, utratą kontroli a świadomością zamkniętych drzwi, które pozostawiają nas w niewygodnym punkcie. Bez szansy na powrót, by zagrać w tej grze jeszcze raz.”

*fragment tekstu kuratorskiego

⚫️ Organizatorzy ⚫️

Fotspot
CENTRALA

⚫️ Patronat ⚫️

Sputnik Photos
ZPAF Okręg Wielkopolski
Miasto Poznań

⚫️ Patronat medialny ⚫️

Kultura u Podstaw
Fotopolis.pl

#poznanwspiera
#kulturanawynos

więcej informacji o wydarzeniu na stronie http://www.fotspot.pl/2020/05/18/rew-wystawa/

Identyfikacja wizualna wystawy: Ewa Mikusek

UWAGA !!!

Wernisaż wystawy z udziałem artystów dostępny będzie online w kanałach social media Fotspot oraz CENTRALA

Na wystawę w Centrali od 2 czerwca jest wstęp wolny na określonych zasadach związanych z aktualnymi wytycznymi epidemiologicznymi.

1. Do CENTRALI wejść mogą jednocześnie 2 osoby niespokrewnione lub 4 osoby zamieszkujące ze sobą, bez objawów mogących wskazywać na chorobę COVID-19, w maseczkach zasłaniających nos i usta lub przyłbicach. Prosimy o zachowanie odległości 1,5 m od innych osób zwiedzających, a w przypadku chęci odwiedzin w grupach większych niż 2 osoby zachęcamy do rezerwacji.

2. Przy wejściu znajdować się będzie płyn do dezynfekcji dłoni, prosimy o jego użycie wchodząc do galerii. Sugerujemy posiadanie ze sobą jednorazowych rękawiczek ochronnych.

3. Dla bezpieczeństwa wszystkich osób w CENTRALI, każdy wchodzący zostanie poproszony o poddanie się kontroli temperatury bezdotykowym termometrem na wysokości czoła. Pomiędzy wizytami przewidujemy krótką przerwę na przewietrzenie lokalu. W lokalu znajduje się wentylacja mechaniczna.

4. Korzystanie z łazienki zostaje ograniczone do odwołania, nie będzie również możliwe korzystanie z czytelni ani szatni.

5. Wszelkie materiały promocyjne oraz informacyjne w formie papierowej będą ‚do zabrania’ – prosimy nie odkładać materiałów w przypadkowe miejsca.

6. Ze względów sanitarnych możemy podawać napoje jedynie bezpośrednio do Państwa pojemników, w myśl idei „zero waste” nie podajemy napojów w jednorazowych opakowaniach.
Dodaj komentarz

Twój adres email nie zostanie opublikowany. Pola, których wypełnienie jest wymagane, są oznaczone symbolem *