Lokalny Fyrtel

Najciekawsze wydarzenia z Poznania i okolicy

SC Szyman – Forma

Kiedy:
Wrzesień 13, 2019 – Październik 1, 2019 całodniowy
2019-09-13T00:00:00+00:00
2019-10-02T00:00:00+00:00
Gdzie:
Galeria Zacnie
Koszty:
Bez opłat
Kontakt:
Galeria Zacnie
SC Szyman – Forma @ Galeria Zacnie

 13 września o godz. 19:00 w Galeria Zacnie odbędzie się wernisaż wystawy SC Szymana pt. FORMA.

_____

‚Podczas swej najnowszej wystawy Szyman wpuszcza nas na zaplecze swojej twórczości. Pokazuje, skąd bierze się grafika jego plakatów i muralowe kompozycje. Po usunięciu mandalicznych wzorów pozostaje dokładnie to, co sygnalizuje tytuł wystawy – forma. Widzimy konstrukcję, szkielet, który Szyman wypełnia zwykle graficzną treścią. Tym razem pozostawia go pustym, pozwalając widzom na studiowanie precyzji swych założeń kompozycyjnych. Co ciekawe, prace, które powstały w efekcie tego zabiegu wyglądają dziwnie znajomo. Widać wyraźnie, że w swoich podstawach sztuka Szymana osadzona jest mocno w estetyce konstruktywizmu, a w szczególności w jej implemantacjach architektonicznych. Uderzające jest podobieństwo tych drewnianych form do projektów Władysława Strzemińskiego, z willą Przybosia na czele. Inne w oczywisty sposób nasuwające się architektoniczne skojarzenia to modernizm i brutalizm. Sam Szyman nie ukrywa, że architektura jest podstawowym źródłem jego inspiracji. Jego twórczość to sztuka wynikająca z miasta i tworzona dla miasta.’

Marcin Rutkiewicz / Fundacja Sztuki Zewnętrznej

_____

SC SZYMAN ur.1986.
Artysta, grafik, od zawsze związany z warszawską sceną urban art. Twórca plakatów, szablonów i vlepek. Współzałożyciel Pracowni N22, w której rozwija warsztat sitodrukowy. Kurator cyklu artystycznego Full Moon Party oraz N22 Prezentuje.

_____

www.instagram.com/sc_szyman
www.facebook.com/sc.szyman

_____

Wystawę można będzie oglądać do 1 Października w godzinach funkcjonowania galerii lub po wcześniejszym kontakcie z organizatorami.
Dodaj komentarz

Twój adres email nie zostanie opublikowany. Pola, których wypełnienie jest wymagane, są oznaczone symbolem *