Lokalny Fyrtel

Najciekawsze wydarzenia z Poznania i okolicy

Spotkanie wokół książek Roberta Macfarlane’a!

Kiedy:
Czerwiec 2, 2020@7:00 pm – 8:00 pm
2020-06-02T19:00:00+00:00
2020-06-02T20:00:00+00:00
Gdzie:
Wydarzenie online
Kontakt:
Wydawnictwo Poznańskie
Spotkanie wokół książek Roberta Macfarlane’a! @ Wydarzenie online

Co mówi nam o świecie najnowsza książka Roberta Macfarlane’a „Podziemia. W głąb czasu”? Co powinno nas łączyć z naturą? W końcu, jaką relację literatury z przyrodą proponują nam przyrodopisarze?

Zapraszamy na kolejne spotkanie z cyklu „Literackie herbaty z Wydawnictwem Poznańskim”. We wtorek (02.06.2020) o 19.00 na FB Wydawnictwa Poznańskiego, będziemy gościć Adama Robińskiego i Filipa Springera. Autorzy, w rozmowie z Pauliną Surniak, opowiedzą o swoich doświadczeniach z mówienia i pisania o przyrodzie, a także podzielą się swoimi przemyśleniami o najnowszej, dziś szczególnie ważnej książce „Podziemia. W głąb czasu” Roberta Macfarlane’a (tłum. Jacek Konieczny)!

Premiera już 3 czerwca!

Opis:
Pod ziemią umieszczamy to, co cenne, co kochamy lub chcemy chronić; niekiedy ukrywamy to, co szkodliwe. Jednak to, co zostało kiedyś pogrzebane w ziemi, może w niej trwać dłużej od nas. I może nieoczekiwanie uderzyć z wielką siłą. W Arktyce złoża metanu wyciekają przez szczeliny w topniejącej wiecznej zmarzlinie. Na Syberii gigantyczny krater pochłonął dziesiątki tysięcy drzew. Cofające się lodowce zwracają ciała śmiałków, którzy próbowali
zdobyć je lata temu. Natomiast w Grenlandii spod lodu wyłoniła się nieużywana baza rakietowa z czasów zimnej wojny, pełna odpadów chemicznych. W epoce znaczącego wpływu człowieka na ekosystem i geologię naszej planety, w dobie permanentnego kryzysu, potrzeba zrozumienia krain podziemnych jest pilniejsza niż kiedykolwiek. Nie uciekniemy z niespokojnej teraźniejszości. Robert Macfarlane namawia nas, byśmy na nowo przemyśleli zmiany, które dotyczą nas wszystkich – teraz i tutaj, a w „Podziemiach” pokazuje nam nową perspektywę. Właściwe pytanie zatem brzmi: Co zostawimy po sobie?

Książka jest dostępna TU: https://wydajenamsie.pl/produkt/podziemia-w-glab-czasu/
Dodaj komentarz

Twój adres email nie zostanie opublikowany. Pola, których wypełnienie jest wymagane, są oznaczone symbolem *