Lokalny Fyrtel

To co najciekawsze w Poznaniu i okolicy
Warunki zabudowy / Grabowski, Szumski

Kiedy:
Wrzesień 18, 2020@7:00 pm – 8:30 pm
2020-09-18T19:00:00+00:00
2020-09-18T20:30:00+00:00
Gdzie:
Scena Robocza - Centrum Rezydencji Teatralnej
Koszty:
od 15 zł
Kontakt:
Scena Robocza - Centrum Rezydencji Teatralnej
Warunki zabudowy / Grabowski, Szumski @ Scena Robocza - Centrum Rezydencji Teatralnej
WARUNKI ZABUDOWY
Arti Grabowski, Zbigniew Szumski
18 IX / piątek / 19:00
19 IX / sobota / 19:00
 
Projekt z pogranicza teatru plastycznego i performansu: artystów połączyła fascynacja teatrem absurdu, surrealistami i Tadeuszem Kantorem. Motywami przewodnimi spektaklu będą kwadrat i linia, metaforycznie przedstawiające plac i mur. To historia szamana, budowniczego placów i murów podziałów, próbującego odczarować wydarzenia z Placu Niebiańskiego Spokoju z 89’, Trzech Kultur 68’, Murów: berlińskiego, palestyńskiego, chińskiego, meksykańskiego. Spektakl kolażowo oparty jest na tekstach własnych, Franza Kafki „Historia budowy muru Chińskiego“, Alejandro Jodorowskiego „Podręcznik Psychomagii”, Deyan Sudjica „Kompleks gmachu. Architektura władzy” i Alfreda Kubina „Po tamtej stronie”.
„Zetnij rosnące pośrodku drzewo, następnie konsekwentnie wykarczuj połać amazońską. Sproszkowany Księżyc wymieszaj z cementem, a z tak uszlachetnionej zaprawy uformuj miliard jeden kostek brukowych, którymi wyłóż powstałe karczowisko. Na tak przygotowanym placu zabaw postaw zamek, pomnik z piaskowej babki, a teren ogrodź murem zwieńczonym tulipanami, kolczastym horyzontem i fosą utkaną z jarmułek, hidżabów, ukraińskich koszul – i czymkolwiek, co tam jeszcze bezużytecznego masz w szafie. Podczas uroczystego otwarcia nowo powstałego Placu wmurować należy tablicę upamiętniającą – koniecznie ze składem chemicznym wszystkich podziałów, recepturą na selekcję wykolejonych, tęczowych, ufarbowanych, tych co to pod prąd myśleli, że płyną. Po latach obal babkę, a foremki przetop na pochodnie i czołgi… Pamiętaj jednak, że i tak możliwe będzie zatrzymanie natarcia zwykłymi reklamówkami, w których przenoszona jest pamięć”. – Arti Grabowski
 
Scenariusz: Zbigniew Szumski i Arti Grabowski
Reżyseria: Zbigniew Szumski
Występuje: Arti Grabowski
Światła: Przemo Kruk
Asystentka: Katarzyna Lewińska
Technika: Jacek Kobra
Statyści: Krzysztof Mrug, Sebastian Mager
Produkcja: Stowarzyszenie Scena Robocza
Partner: Teatr CINEMA
Premiera: 21 II 2020
 
Uczestnictwo w wydarzeniu jest równoznaczne z akceptacją regulaminu (tinyurl.com/regulamin-cov-sr), którego zapisów uczestnik jest zobowiązany przestrzegać. Informujemy, że widownia wydarzenia zostanie zorganizowana zgodnie z wytycznymi Państwowej Inspekcji Sanitarnej oraz Centrum Zarządzania Kryzysowego.
 
Wydarzenie współfinansowane ze środków budżetowych Miasta Poznania.
ZOSTAW ODPOWIEDŹ

Twój adres email nie zostanie opublikowany. Pola, których wypełnienie jest wymagane, są oznaczone symbolem *