Lokalny Fyrtel

To co najciekawsze w Poznaniu i okolicach
Festiwale Kultura

12. Festiwal Akademia Gitary


fot. materiały organizatora

W dniach 22 sierpnia – 8 września 2019 roku Wielkopolska zamieni się w gitarowe centrum Polski. W czasie jego trwania odbędzie się blisko 50 koncertów w 30 miastach.

W tym roku festiwal zainauguruje wyjątkowe wydarzenie jakim będzie „Muzyka Katedr”. Z tej okazji organizatorzy zaplanowali koncerty w najstarszych polskich katedrach w Poznaniu, Gnieźnie, a nawet Kołobrzegu. Poznański koncert rozpocznie się 24 sierpnia o godz. 19:00 w katedrze Poznańskiej. Kompozytor Aleksander Dębicz pisze z tej okazji specjalny utwór. Ponadto wszyscy, którzy przybędą na inaugurację będą mogli posłuchać takich klasyków jak Vivaldii, czy Bach.

Akademia Gitary wychodzi także do mniejszych ośrodków. Miłośnicy gitarowych dźwięków nie będą musieli przyjeżdżać do Poznania aby posłuchać koncertów. Zaproszeni artyści wystąpią także m.in. w Tarnowie Podgórnym, Komornikach, Rogalinie, czy Baborówku.

Jest to wyjątkowy festiwal oferujący znacznie więcej niż koncerty. W jego trakcie odbywa się wiele inicjatyw edukacyjnych i społecznych. Ponownie odbędą się inicjatywy dobrze znane od tal jak: Akademia Gitary 60plus, Akademia Gitary Kids, Kurs Mistrzowski Gitary Klasycznej oraz otwarte warsztaty gitarowe.

Przez najbliższe trzy tygodnie W Poznaniu i okolicach czeka nas prawdziwe muzyczne święto. Jeżeli będziecie chcieli wybrać się na któryś z koncertów to szczegółowy program znajdziecie tutaj.

Więcej informacji o Festiwalu Akademia Gitary na stronie: http://akademiagitary.pl/

ZOSTAW ODPOWIEDŹ

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *