Lokalny Fyrtel

To co najciekawsze w Poznaniu i okolicach
Kultura Poznań

12 książek zupełnie za darmo!

Poznań już kolejny raz dołączył do uczestników akcji Czytaj PL. Z tej okazji na terenie całego miasta pojawiły się plakaty, z których za pomocą QR kodów można pobrać zupełnie za darmo 12 książek. Akcja potrwa do końca listopada.

180 tysięcy – tyle książek przeczytali do tej pory uczestnicy akcji Czytaj PL. Darmowe e-booki są do pobrania m.in. na przystankach, w bibliotekach i instytucjach kultury. Akcja ta ma zachęcić do czytania poprzez łatwy dostęp do książek napisanych przez uznanych twórców. W tym roku na czytelników czekają m.in. dzieła Olgi Tokarczuk, Johna Flanagana czy Remigiusza Mroza.

„Upoluj swoją książkę”

Kolejny raz kampanii Czytaj PL towarzyszy kierowana do szkół akcja „Upoluj swoją książkę”. Daje ona możliwość wypożyczenia książek przez uczniów podczas przerwy między lekcjami. Żeby to zrobić wystarczy tylko smartfon z odpowiednią aplikacją. W tym roku udział w całym wydarzeniu bierze ponad 1000 szkół.

Jak to działa?

Czytaj PL trwa od 2 do 30 listopada. Chcąc skorzystać z darmowych wypożyczalni e-booków i audiobooków, należy pobrać aplikację Woblink ze sklepu App Store lub Google Play i przejść do zakładki Czytaj PL. Następnie trzeba zeskanować kod QR umieszczony m.in. na każdym plakacie. Więcej informacji o książkach oraz lokalizacje darmowych wypożyczalni e-booków można znaleźć na stronie czytajpl.pl

Lista dostępnych książek:

 1. Olga Tokarczuk „Opowiadania bizarne”
 2. Magdalena Grzebałkowska „Komeda. Osobiste życie jazzu”
 3. Christophe Galfard „Wszechświat w twojej dłoni”
 4. Anna Brzezińska „Córki Wawelu”
 5. Wojciech Chmielarz „Cienie”
 6. Anna Ficner-Ogonowska „Okruch”
 7. Remigiusz Mróz „Hashtag”
 8. Mark Bowden „Polowanie na Escobara”
 9. Joanna Jax „Zemsta i przebaczenie”
 10. Reni Eddo-Lodge „Dlaczego nie rozmawiam już z białymi o kolorze skóry”
 11. Ariely Dan „Potęga irracjonalności”
 12. John Flanagan „Zwiadowcy. Księga 1. Ruiny Gorlanu”

ZOSTAW ODPOWIEDŹ

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *