Lokalny Fyrtel

To co najciekawsze w Poznaniu i okolicach
Kultura Poznań

21 Festiwal Off Cinema wystartował

19 października 2017 roku rozpoczął się 21 Międzynarodowy Festiwal Filmów Dokumentalnych Off Cinema. Filmy zakwalifikowane do konkursu powalczą o Złoty, Srebrny i Brązowy Zamek.

Przewodniczącym tegorocznego Jury jest uznany autor zdjęć filmowych i reżyser filmów dokumentalnych Jacek Petycki. Został on także laureatem Platynowego Zamku w uznaniu za dotychczasowe dokonania. Jak mówił na konferencji prasowej „W przeszłości pracowałem nad filmami, które były protestem, krytyką rzeczywistości. Gdy zawalił się system, który krytykowaliśmy, zacząłem szukać na świecie innych miejsc, gdzie można było filmować ważne problemy. Jestem ciekawy czy prezentowane filmy odpowiedzą na moje wątpliwości co do dzisiejszej rzeczywistości, która budzi we mnie uczucie deja vu.”

Oprócz niego w oceniać filmy będzie reżyser Andreas Voigt. Jak sam mówił dla niego „kino to przede wszystkim uczucia, emocje, marzenia. Sam przekaz informacji nie jest tak ważny. Ciekawi mnie bardziej odpowiedź na pytanie o to, co ten świat jeszcze trzyma razem, co nas łączy.”

W Jury zasiądą także: Dorota Paciarelli – producentka filmowa, menadżer kultury, członkini Europejskiej Akademii Filmowej, Krzysztof Gierat – filmoznawca, dyrektor Krakowskiego Festiwalu Filmowego oraz Emi Buchwald – absolwentka reżyserii w Szkole Filmowej w Łodzi.

Liczba propozycji filmowych w ramach tegorocznego festiwalu jest ogromna. Nie sposób obejrzeć wszystkich, dlatego warto zajrzeć na stronę internetową festiwalu, gdzie dostępny jest dokładny program i wybrać coś najbardziej interesującego dla nas. Off Cienma to nie tylko kino ale i wiele imprez towarzyszących jak chociażby: spotkania literackie, warsztaty, czy silent disco.

Bilety na seanse można kupić w internecie, kasach CK Zamek oraz kin biorących udział w 21 Off Cinema.

ZOSTAW ODPOWIEDŹ

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *