Lokalny Fyrtel

To co najciekawsze w Poznaniu i okolicach
Sport

Alan Czerwiński w Lechu Poznań

źródło: lechpoznan.pl/fot. Przemysław Szyszka

Spełniło się to o czym słychać było od kilku dni. Alan Czerwiński podpisał 3-letni kontrakt z Lechem. Prawy obrońca od 1 lipca będzie zawodnikiem Lecha Poznań.

Obecnie Alan Czerwiński jest piłkarzem Zagłębia Lubin, z którym wiąże go kontrakt do końca czerwca bieżącego roku. Oznacza to, że już teraz mógł podpisać umowę z innym klubem. Szansę tę wykorzystał Kolejorz wiążąc się z zawodnikiem. Formalnie trzyletni kontrakt będzie obowiązywał od 1 lipca 2020 roku. Istnieje oczywiście szansa, że zawodnik już teraz dołączy do nowej drużyny, ale oba zespoły musiałby się porozumieć w tej kwestii. Wiadomo jaka jest sytuacja finansowa Lecha i wydaje się mało prawdopodobne ściągnięcie Alana już teraz.

O moim wyborze zdecydowała głównie determinacja Lecha, żeby mnie pozyskać oraz chęć walki o najwyższe cele w Polsce. Jak już dołączę do zespołu, to moim celem będzie oczywiście jak najszybsza walka o wyjściową jedenastkę. Wtedy pokażę swoją wartość i w pełni zaprezentuję się kibicom – mówi 26-letni obrońca.

Alan Czerwiński to wychowanek Bolesława Bukowno. Później trafił do Rekordu Bielsko-Biała. W 2012 roku przeszedł do GKS-u Katowice, gdzie zadebiutował w rozgrywkach I ligi. Spędził tam pięć sezonów i łącznie w śląskim klubie rozegrał 143 spotkania oraz zdobył dwie bramki i piętnaście asyst. Od 2017 roku związany jest z Zagłębiem Lubin. Jak do tej pory wystąpił w 72 meczach “Miedziowych”, strzelając w tym czasie dwa gole i notując trzynaście asyst. W trwającym sezonie PKO Ekstraklasy wystąpił we wszystkich spotkaniach ligowych, zdobył jedną bramkę, a na swoim koncie zapisał sześć ostatnich podań.

Jesteśmy bardzo zadowoleni z faktu pozyskania Alana Czerwińskiego – mówi dyrektor sportowy Lecha Poznań, Tomasz Rząsa. – Przede wszystkim bardzo dobrze zna realia ekstraklasy, jest podstawowym zawodnikiem Zagłębia Lubin i jednym z wyróżniających się polskich graczy na swojej pozycji. Posiada bardzo dobre parametry motoryczne, aktywnie włącza się też do gry ofensywnej i pasuje w tym elemencie do naszego stylu gry. W opinii trenerów, którzy pracowali z nim w przeszłości, Czerwiński jest typem zawodnika pracowitego i jest w pełni zaangażowany w swoje zadania boiskowe – dodaje.

ZOSTAW ODPOWIEDŹ

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *