Lokalny Fyrtel

To co najciekawsze w Poznaniu i okolicach
Kultura

Bella Italia – wystawa malarstwa Dariusza Żejmo

Już 3 czerwca o godz. 18:00. w V.A.Gallery Poland odbędzie się wernisaż wystawy Dariusza Żejmo zatytułowanej Bella Italia – dlaczego malarz podróżuje? Organizatorzy zadbali nie tylko o duszę odwiedzających, ale i ciało. Wernisaż będzie okazją do poznania tajników i smaków Włoch.

Dariusz Żejmo to miłośnik włoskich klimatów, które Artysta z lubością przenosi na płótno. Zaprasza Nas w podróż do tego przepełnionego zabytkami i przepięknymi krajobrazami, spowitego gorącym powietrzem i cudowną wodą kraju z życzliwymi ludźmi, znakomitą kuchnią i dobrym winem.

To artysta interdyscyplinarny – malarz, ilustrator, grafik, projektant. Absolwent Wydziału Sztuk Pięknych na Uniwersytecie Mikołaja Kopernika w Toruniu. Członek VISUAL ARTISTS IRELAND.

Uczestnik wielu wystawach w Polsce i za granicą /Irlandia, Niemcy, Szwajcaria. Włochy/, mający na swym koncie liczne nagrody. Jego twórczość cieszy się ogromnym uznaniem i zdobywa aplauz nie tylko w Polsce.

„Malarstwo Dariusza Żejmo jest przykładem autentycznej radości tworzenia. Artysta jest nie tylko znakomitym obserwatorem, ale też z niesłychaną swobodą porusza się w dowolnej konwencji malarskiej. W niektórych jego obrazach możemy dostrzec echa sztuki średniowiecznej i renesansowej, w innych ewidentne „ślady” impresjonizmu, a w jeszcze innych niesłychaną precyzję cechującą hiperrealizm.”

Wystawa “Bella Italia- dlaczego malarz podróżuje?” odbywa się w ramach Dnia Włoskiego w V.A.Gallery Poland. Poza podziwianiem prac Dariusza Żejmo, w tym dniu będzie okazja do poznania tajników i smaków tego cudownego kraju.

Piątek, 3 czerwca 2022, godzina 18.00, Sala Multiroom, ul. Wierzbowa 162, Poznań-Wysogotowo

Komisarz wystawy: Violetta Kowalczyk

Wstęp bezpłatny

ZOSTAW ODPOWIEDŹ

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *