Lokalny Fyrtel

To co najciekawsze w Poznaniu i okolicach
Poznań

Betlejem Poznańskie powraca

Po rocznej przerwie na nasze ulice powróci Betlejem Poznańskie. Tym razem świąteczny nastrój będzie można poczuć nie tylko na Placu Wolności, ale też w innych częściach miasta. Jarmark bożonarodzeniowy zagości przed Areną, na Rynku Łazarskim oraz w City Parku.

Jarmark bożonarodzeniowy na Placu Wolności to od kilku lat nieodzowna część przygotowania do świąt w Poznaniu. Rok temu koronawirus nie pozwolił na organizacje wydarzenia, ale w tym roku jarmark dojdzie do skutku. Betlejem Poznańskie rozpocznie się 20 listopada i potrwa aż do 26 grudnia.

Organizatorzy przygotowali szereg atrakcji. W tym czasie nie chodzi tylko o zabawę, ale tez pomoc innym. Jak w latach poprzednich, będzie można wesprzeć szlachetne akcje na rzecz działalności Hospicjum Palium i Fundacji Bread of Life.

18 grudnia będziemy mogli wspólnie zaśpiewać Cicha noc w ramach Poznań Silent Night. Międzynarodowa społeczność akademicka zaprasza wszystkich mieszkańców do stworzenia wielojęzycznego chóru i wspólnego odśpiewania kolędy w możliwie dużej liczbie języków. W przedświątecznym programie wydarzeń znalazło się także m.in. Christmas Silent Disco czy Zimowe Fire Show. 

Na mieszkańców i turystów czekać będą również inne niespodzianki. Każdy już dobrze zna kolekcjonerskie szklanki, ale w tym roku do grona gadżetów dołączą świeczki z logo Betlejem Poznańskiego. Ponadto przez niemal cały grudzień w Centrum Inicjatyw Rodzinnych dostępna będzie skrzynka na listy do Gwiazdora. 

Część atrakcji wyjątkowo przeniesie się na łazarz. Związane jest to z planowanym remontem płyty Starego Rynku. Świąteczny klimat zawita na Rynek Łazarski, który 4 grudnia zostanie uroczyście otwarty. W ten wyjątkowy weekend mieszkańcy i turyści będą mogli wziąć udział w koncertach, grze miejskiej, warsztatach i animacjach dla dzieci.

Oprócz stałych stoisk pod nowym zadaszeniem stanie kilkanaście drewnianych domków handlowych w ramach bożonarodzeniowego jarmarku oraz bezpłatna karuzela wenecka dla najmłodszych. Świąteczny kiermasz na Rynku Łazarskim potrwa do 19 grudnia.

Jarmark zawita również przed główne wejście Areny. W ramach Betlejem Poznańskiego, 10 – 19 grudnia odbędzie się tam jarmark bożonarodzeniowy. Ponadto w tym miejscu w weekend 10-12 grudnia pojawią się rzeźbiarze z całego świata i zaprezentują swoje umiejętności w ramach Festiwalu Rzeźby Lodowej.

Warto zapamiętać, że wszystkie świąteczne lokalizacje połączy Betlejemska Bimba z numerem 24. Pojawi się w nich również zabytkowy “Ogórek” MPK, przy którym odbywać się będą animacje dla dzieci.

Bożonarodzeniowy jarmark odbędzie się w tym roku także w City Parku. Przed świętami będzie można tam spotkać ok. 40 wystawców z ofertą gastronomiczną i prezentową. Oprócz tego przewidziano wiele dodatkowych atrakcji – w programie znalazły się m.in. bezpłatne warsztaty piernikowe dla dzieci. Cały dochód z wynajmu straganów zostanie przekazany na cel społeczny.

Czym byłby święta bez choinki? Z uwagi na remont Starego Rynku tym razem świąteczne drzewko pojawi się na placu Wolności (od strony ul. Paderewskiego, przy fontannie). Uroczyste rozświetlenie choinki nastąpi 3 grudnia o godz. 17:00.

Szczegółowe informacje i dokładny program znajdziecie na stronie internetowej Betlejem Poznańskiego.

ZOSTAW ODPOWIEDŹ

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *