Lokalny Fyrtel

To co najciekawsze w Poznaniu i okolicach
Festiwale Poznań

Bifor przed Ale Kino! online

Już w najbliższy czwartek 24 listopada o godz. 18:00 w Multikino Stary Browar odbędzie się przedpremierowy pokaz filmu „BLISKO”, zdobywcy Nagrody Publiczności na Ale Kino! 2022.

W tym roku festiwal Ale Kino! postanowił przedłużyć świętowanie jubileuszowej edycji. Z tej okazji organizatorzy zapraszają na seans, który podsumowuje stacjonarną edycję festiwalu i przygotowuje na spotkanie online.  “Blisko” zostało nagrodzone nie tylko na Ale Kino! 2022, ale także zdobyło Grand Prix na tegorocznym festiwalu filmowym w Cannes.

Filmowa historia toczy się wokół 13-letniego Léo i Rémi, którzy są nierozłączni. Towarzyszą sobie zarówno w ważnych życiowych wydarzeniach, jak i na co dzień. Wydawać by się mogło, że ich przyjaźni nic nie jest w stanie zagrozić. Jednak zawiść innych, pojawiające się plotki i typowe dla wieku dojrzewania zagubienie w świecie sprawiają, że w pewnym momencie Léo zaczyna oddalać się od swojego przyjaciela.

Reżyser Lukas Dhont jest absolwentem Akademii Sztuk Pięknych w Gandawie. Jego filmy krótkometrażowe zdobywały nagrody na wielu festiwalach filmowych (np. w rodzinnej Gandawie czy Leuven). Tworzy także teledyski. „Girl”, jego pełnometrażowy debiut, nagrodzono m.in. Złotą Kamerą na MFF w Cannes.

Pamiętajcie, że już w dniach 30 listopada – 4 grudnia odbędzie się edycja online Międzynarodowego Festiwalu Filmów Młodego Widza Ale Kino!

ZOSTAW ODPOWIEDŹ

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *