Lokalny Fyrtel

To co najciekawsze w Poznaniu i okolicach
Kultura Poznań

Czas na 22 OFF CINEMA!

W dniach 17-21 października 2018 roku odbędzie się 22 edycja Festiwalu Filmów Dokumentalnych OFF CINEMA. Jak zwykle na widzów czekać będzie mnóstwo świetnych filmów z całego świata.

Kolejny raz do wali o Złoty, Srebrny oraz Brązowy Zamek staną najlepsze dokumenty z całego świata. Na czele tegorocznego jury stanie reżyser i scenarzysta Bartosz Konpoka, który za film „Królik po berlińsku” otrzymał nominację do Oscara. Tradycyjnie też zostanie przyznana nagroda publiczności. Otrzyma ją tytuł, który w czasie trwania festiwalu otrzyma najwięcej głosów.

OFF CIENMA docenia także uznanych twórców. Tegoroczny Platynowy Zamek za całokształt twórczości powędruje w ręce Marcela Łozińskiego. Można zaryzykować tezę, iż jest to najpopularniejszy polski twórca filmów dokumentalnych. O jego kunszcie najlepiej świadczą liczne nagrody i uznanie publiczności na całym świecie. Warto pojawić się na tegorocznym festiwalu chociażby dla spotkania z tą wybitną postacią.

Festiwal to jednak nie tylko pokazy konkursowe ale i spotkania z twórcami, wystawy o tematyce filmowej, koncerty filmowo-muzyczne, warsztaty filmowe, wykłady oraz panele dyskusyjne. Szczegółowy program wydarzenia znajdziecie tutaj.

ZOSTAW ODPOWIEDŹ

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *