Lokalny Fyrtel

To co najciekawsze w Poznaniu i okolicach
Poznań

Czas na kolejną odsłonę Konkursu 30/30

Od 15 listopada można nadsyłać zgłoszenia do VI edycji Konkursu 30/30 na najlepszą okładkę płytową 2019! Będzie to tez pierwsza edycja bez pomysłodawcy konkursu Radosława Szaybko, który zmarł w tym roku.

Jak co roku nadesłane prace oceniać będzie Jury złożone z ekspertów z zakresu sztuk plastycznych i branży muzycznej. Do tego zacnego grona dołączy ubiegłoroczny zwycięzca, jeden z najbardziej uznanych autorów okładek płyt w Polsce – Grzegorz “Forin” Piwnicki, który stworzył okładki płyt dla takich artystów jak O.S.T.R., Pezet czy Mrozu.

Tradycyjnie spośród nadesłanych pracy wybranych zostanie 30 najlepszych projektów graficznych, które trafią na wystawę pokonkursową w prestiżowej Galerii Na Dziedzińcu Starego Browaru w Poznaniu. Tegoroczna pula nagród wynosi 12 tysięcy złotych. Wernisaż oraz wręczenie nagród zaplanowane są na 27 marca 2020 r., a wystawa będzie czynna do 26 kwietnia 2020 r.. Szczegółowy program towarzyszący zostanie ogłoszony tuż przed jej otwarciem.

Nowością w tym roku będzie przyznanie Nagrody Specjalnej im. Rosława Szaybo. Ten konkurs ma także na celu uczczenie artysty, który wymyślił i mocno działał na rzecz Konkursu 30/30. Niezwykłe podejście Rosława do sztuki graficznej, a przede wszystkim okładek płytowych poznamy podczas premierowego pokazu filmu, który powstał w czasie ubiegłorocznej edycji Konkursu.

Formularz zgłoszeniowy oraz regulamin konkursu dostępne są na stronie:  http://konkurs3030.creocube.eu/. Termin przyjmowania zgłoszeń upływa 19 stycznia 2020 r.

Odpowiedzi na dodatkowe pytania udzieli koordynatorka Konkursu 30/30 – Ewelina Muraszkiewicz: ewelina.muraszkiewicz@wm.poznan.pl, tel. 509-105-970.

ZOSTAW ODPOWIEDŹ

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *