Lokalny Fyrtel

To co najciekawsze w Poznaniu i okolicach
Książki Kultura Poznań

Czytelniczy flash mob w Starym Browarze


Czytelniczy flash mob w Starym Browarze, fot. J. Krzyżanowski

Czytelnicza akcja w Starym Browarze była zapowiedzią Weekendu z Książką, który odbędzie się w dniach 7-8 marca.

Kilkadziesiąt osób zatopionych w lekturze. Szelest przewracanych stron i klikanie czytników, którzy w sobotę odwiedzili Stary Browar. Dokładnie w samo południe na Szachownicy w Pasażu, odbył się czytelniczy flash mob. Wydarzenie to miało nie tylko zachęcić do czytania, ale było także zapowiedzią finału plebiscytu Książka Roku 2019 zorganizowanego przez lubimyczytac.pl i Allegro oraz Weekendu z Książką w Starym Browarze.

Nadal można głosować

Głosy na książki i autorów nominowanych w plebiscycie lubimyczytac.pl i Allegro można oddawać do końca lutego. Jeżeli ktoś chciałby zagłosować wystarczy wejść na stronę lubimyczytac.pl. Można to także zrobić w stacjach do głosowania w Starym Browarze, zlokalizowanych w Atrium i Pasażu. Nominowanych jest 230 tytułów w 12 kategoriach, w tym 96 pisarzy polskich. Dodatkowo w tym roku w analogiczny sposób głosować można na Literackie Wydarzenie Roku 2019.

Wyniki zostaną ogłoszone w czasie uroczystej finałowej gali w piątek 6 marca w Starym Browarze (wstęp tylko z zaproszeniami). Pojawia się na niej nominowani autorzy oraz liczni goście, przedstawiciele mediów, a także wybrani czytelnicy, którzy wygrali wejściówki w organizowanych konkursach. Galę poprowadzi Dorota Wellman.

Weekend z Książką

Gala rozpocznie najważniejsze wydarzenie, czyli Weekend z Książką. W sobotę, 7 marca od godz. 12.00 czytelnicy będą mieli okazję spotkać się z nominowanymi w plebiscycie pisarzami. Swój udział w spotkaniach potwierdzili m.in.: z Ałbena Grabowska, Łukasz Orbitowski i Remigiusz Mróz. Spotkania autorskie odbędą się w Starym Browarze na Szachownicy (Pasaż, poziom 0). Szczegółowy plan spotkań pojawi się na stronach lubimyczytać.pl.

Natomiast w niedzielę, 8 marca o godzinie 12.00 będzie miała miejsce Wielka Wymiana Książek „Z półki na półkę”. Każdy będzie mógł przyjść i wymienić się książkami z innymi czytelnikami. To szansa na poznanie nie tylko ciekawych pozycji wydawniczych, ale i interesujących ludzi. Osoby biorące udział w wydarzeniu mogą również liczyć na prezenty-niespodzianki od organizatorów i partnerów Plebiscytu Książka Roku. Więcej o akcji można poczytać tutaj.

Weekend z Książką
7-8 marca 2020
Pasaż 0, Stary Browar w Poznaniu

7 marca, od godz. 12:00 – spotkania autorskie
8 marca, godz. 12:00 – 14:00 – Wielka Wymiana Książek “Z półki na półkę”

ZOSTAW ODPOWIEDŹ

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *