Lokalny Fyrtel

To co najciekawsze w Poznaniu i okolicach
Poznań

Dzień dziecka oraz Szpiku z Lizawką


Fot. materiały prasowe

Darmowa zupa gulaszowa na dziczyźnie, którą w kotle o pojemności 6,3 tys. litrów ugotują szefowie kuchni z całej Polski pod okiem Kurta Schellera, to tylko jedna z atrakcji Dnia Dziecka oraz Szpikniku z Lizawką. Goście, także najmłodsi, będą mogli skosztować wielu innych przysmaków, uczestniczyć w ciekawych zabawach, warsztatach i pokazach. Podczas imprezy zbierane będą pieniądze na leczenie walczącego z chorobą nowotworową Piotrka Wojciechowskiego.

To już kolejna edycja naszej imprezy, liczymy na przynajmniej tak dobrą frekwencję, jak w zeszłym roku – mówi Mateusz Kołodziejczak manager restauracji Lizawka, która wraz z Drużyną Szpiku, jest organizatorem pikniku. – Przygotowaliśmy wiele atrakcji, nie tylko kulinarnych. Ale najważniejszy jest cel spotkania: zebranie jak największej sumy pieniędzy na leczenie Piotrka Wojciechowskiego, który dzielnie walczy z chorobą nowotworową.

Kulinaria na najwyższym poziomie

Jednym z najsmaczniejszych akcentów imprezy rozpoczynającej się w niedzielę 5 czerwca o godz. 12 na terenie poznańskiej restauracji Lizawka (ul. Bałtycka 79) będzie zupa gulaszowa na dziczyźnie, którą przygotują szefowie kuchni z całej Polski. Goście otrzymają ją za darmo. Zupa powstanie w kotle o pojemności 6,3 tys. litrów. Cały proces gotowania będzie się odbywał pod czujnym okiem Kurta Schellera, legendarnego szefa kuchni, krytyka kulinarnego oraz założyciela Akademii Kulinarnej. Uczestnicy pikniku z pewnością docenią także smaki różnorodnych przysmaków przygotowanych i oferowanych w strefie gastronomicznej.

Moc atrakcji

–  „Dzień Dziecka oraz Szpiknik z Lizawką” połączył ze sobą wiele instytucji i dobrych ludzi – tłumaczy Mateusz Kołodziejczak. – Dlatego naszych gości z pewnością zaciekawią warsztaty organizowane przez Polski Związek Łowiecki i Lasy Państwowe, możliwość nauki udzielania pierwszej pomocy oraz prezentacja sprzętu, jakim dysponuje Straż Pożarna. Nudzić nie będą się również najmłodsi uczestnicy imprezy. Także dla nich przygotowaliśmy wiele atrakcji.

Pomoc dla Piotrka

Podczas „Dnia Dziecka oraz Szpikniku z Lizawką” zbierane będą pieniądze przeznaczone na leczenie walczącego z chorobą nowotworową Piotrka Wojciechowskiego. W różny sposób. Można je będzie wrzucić do puszek, wziąć udział w loterii z nagrodami lub licytacjach. W tym ostatnim przypadku do wygrania jest wiele ciekawych rzeczy. Chodzi m.in. o meczowe koszulki: FC Augsburg – z autografem Roberta Gumnego, który występuje w barwach tego niemieckiego zespołu, Lecha Poznań – z autografami wszystkich piłkarzy mistrza Polski oraz ręcznie kuty hełm podarowany przez stowarzyszenie Bellator Societas. Dodatkowo będzie można wylicytować voucher na indywidualną sesję na halowym torze kartingowym z Kacprem Nadolskim – profesjonalnym kierowcą wyścigowym, reprezentującym Polskę w międzynarodowych zawodach prestiżowej kategorii KZ2.

ZOSTAW ODPOWIEDŹ

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *