Lokalny Fyrtel

To co najciekawsze w Poznaniu i okolicach
Poznań

Ekologia w pigułce w Avenidzie

Wyjątkowa przestrzeń dla edukacji ekologicznej i zielonej twórczości powstała w Avenidzie Poznań. Odwiedzający centrum będą mogli sprawdzić się w quizie z wiedzy o ekologii, wziąć udział w Ekoloterii z ponad tysiącem nagród przyjaznych naturze. Ci, którzy mają małe pociechy, mogą skorzystać z organizowanych w soboty bezpłatnych warsztatów z tworzenia kreatywnych ekoozdób. To pierwsza na taką skalę akcja ekologiczno – edukacyjna w Avenidzie. Wydarzenie potrwa do 27 maja.

We wnętrzach Avenidy Poznań startuje akcja dedykowana ekologicznej edukacji i zielonej twórczości. Obok trwającej loterii, centrum handlowe organizuje warsztaty dla dzieci z tworzenia zabawek i dekoracji przyjaznych środowisku oraz prowadzi działania edukacyjne uświadamiające znaczenie troski o środowisko. Konsekwentnie rozwijamy naszą strategię ESG, w skład której wchodzi cała paleta działań pomocowych, edukacyjnych czy też ekologicznych skierowanych do naszych klientów i otoczenia, w którym funkcjonujemy – mówi Katarzyna Korpak, dyrektor centrum handlowego. Po raz pierwszy zorganizowaliśmy tak wyjątkowe wydarzenie, w którym połączyliśmy elementy ekologiczno – edukacyjne wraz z akcją buy&get. Każdy element akcji, łącznie z większością  nagród w loterii, pozwala na włączenie naszych klientów w odpowiedzialne podejście do przyrody wokół nas – dodaje Katarzyna Korpak.

Najmłodsi w dniach 20 i 27 maja w godzinach 11:00-19:00 będą mogli skorzystać z dostępnych na miejscu skrawków materiałów, pisaków, kredek, kleju, nożyczek i farbek, aby wcielić się w zielonego artystę. W tworzeniu ekologicznych zabawek z plastikowych butelek, papieru, bibuły i tektury pomoże obecny na miejscu instruktor.

Podczas zakupów klienci centrum będą mogli się sprawdzić w specjalnie przygotowanym quzie ekologicznym mającym na celu nie tylko sprawdzenie swojej wiedzy, lecz również uświadomienie potrzeby związanej z dbaniem o przyrodę wokół nas.

Na terenie centrum handlowego pojawi się loteriomat, w którym klienci będą mogli spróbować swojego szczęścia i wygrać jedną z ponad tysiąca starannie dobranych nagród m.in oczyszczacze i nawilżacze powietrza, ekspresy do napojów, hulajnogi, bezprzewodowe blendery, zestaw ekoherbatek na patyku oraz urocze sukulenty.

Zielona przestrzeń to nie tylko działania propagujące wśród klientów centrum postawy przyjazne środowisku. To także możliwość twórczego spędzenia czasu oraz wiedza i nagrody, które kształtują proekologiczne postawy w codziennym życiu.

ZOSTAW ODPOWIEDŹ

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *