Lokalny Fyrtel

To co najciekawsze w Poznaniu i okolicach
Kultura Poznań

Enter Enea Festival już w czerwcu!

Leszek Możdżer zaprasza w czerwcu na 9-ty Enter Enea Festival nad Jeziorem Strzeszyńskim. Tegoroczna edycja odbędzie się w dniach 17-19 czerwca.

Miłośnicy dźwięków wszelakich chyba nie wyobrażają sobie roku bez muzycznego spotkania nad Jeziorem Strzeszyńskim. Leszek Możdżer przez lata stworzył unikatowy produkt, który rokrocznie przyciąga prawdziwe gwiazdy. Koncerty to zawsze unikatowe doznania, potęgowane niepowtarzalnym klimatem miejsca.

Różnorodnie

Enter Enea Festival już dawno wyszedł po za jazz. Leszek Możdżer szuka inspiracji dużo dalej. Na scenie usłyszymy muzykę improwizowaną, ludową, klasykę oraz elektronikę. Zresztą zaproszonych artystów nie sposób zaszufladkować do jednego gatunku.  W trzydniowym programie zabrzmią m.in. bałkańska orkiestra dęta, elektroniczny jazz i fortepianowy koncert solowy.

Goście

W tym roku usłyszymy między innymi koncerty szwajcarskiego artysty, wirtuoza instrumentów perkusyjnych Jojo Mayera & Nerve oraz Chrisa Jarretta, jednego z najbardziej cenionych na świecie jazzowych wirtuozów fortepianu i organów kościelnych. Fani gitary będą zapewne zachwyceni występem duetu Susan Weinert, Leszek Możdżer, do których na scenie dołączą Martin Weinert, basista i muzyczny partner artystki od początku jej muzycznej kariery i Cezary Konrad, występujący już w poprzednich edycjach Enter Enea Festival.

Program

Poniedziałkowy koncert jest tradycyjnie darmowy. Na scenie zaprezentuje się Dagadana, w programie z nowym materiałem i udziałem gości specjalnych, w tym Leszka Możdżera. Wtorek rozpocznie koncert tureckiego Taksim Trio, rozpoznawalnego na rynku world music z uwagi na perfekcyjne zespolenie muzycznych temperamentów wirtuozów. Natomiast w środę widownia usłyszy energetycznego gościa z Macedonii Kocani Orchestar. Więcej informacji o samych artystach można znaleźć na stronie festiwalu. 

Bilety są dostępne na portalach Eventim oraz Bilety24.

ZOSTAW ODPOWIEDŹ

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *