Lokalny Fyrtel

To co najciekawsze w Poznaniu i okolicach
Festiwale Film

Festiwal Ale Kino! czas zacząć


Fot. materiały prasowe

Z uwagi na pandemię w ostatniej chwili zdecydowano, że tegoroczny 39. edycja Międzynarodowego Festiwalu Filmów Młodego Widza Ale Kino!  przybierze tylko formułę online. Szkoda, że nie uda nam się spotkać na salach kinowych, ale na szczęście nie zabraknie wyjątkowych filmów.

Pierwotnie festiwal miał już trwać. Od 28 listopada powinniśmy siedzieć w salach kinowych i delektować się propozycjami organizatorów. Niestety obecna sytuacja wymusiła zmianę planów i przejścia wyłącznie na formułę online. Od 5 do 12 grudnia wszystkie festiwalowe propozycje będą dostępne na a platformie alekino.com.

Na widzów będzie czekać przeszło 100 filmowych propozycji z 30 krajów. Jak zawsze nie zabraknie propozycji dla najmłodszych, kilkuletnich widzów, jak i tych starszych. To festiwal, który jak żaden inny łączy pokolenia każdy bez względu na wiek, znajdzie tutaj coś dla siebie.

Najważniejsza nagroda festiwalu – Platynowe Koziołki – przypadła w tym roku do Frances Andreasen Østerfelt za film Fantastyczny sklep z kwiatami, w 20. rocznicę premiery w Poznaniu, oraz za znakomite, efektywne współtworzenie wizerunku Festiwalu Ale Kino! przez wierną i twórczą, dwudziestoletnią obecność na naszym wydarzeniu.

Więcej informacji, szczegółowy program, a także dostęp do filmów znajdziecie na stronie internetowej www.alekino.com. Bilety na dostęp online kosztują 10 zł. Co ważne ilość dostępów jest ograniczona, dlatego warto trochę wcześniej pomyśleć jaki film chcecie zobaczyć i kupić go gdy tylko pojawi się taka możliwość.

ZOSTAW ODPOWIEDŹ

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *