Lokalny Fyrtel

To co najciekawsze w Poznaniu i okolicach




Kultura Poznań

Festiwal Integracja Ty i Ja zawita do Poznania

Po raz 14 odbędzie Europejski Festiwal Filmowy Integracja Ty i Ja. Oprócz Koszalina zawita on do wielu Polskich miast w tym Poznania. Pokazy odbędą się w dniach 6-7 września w CK Zamek.

Festiwal Integracja Ty i Ja to nie tylko filmy. Ma on za zadanie poszerzać horyzonty i przełamywać bariery. Podczas poprzednich edycji udało się zaprezentować przeszło 550 filmów z całego świata. W konkursie biorą udział zarówno produkcje fabularne jak i dokumenty oraz produkcje amatorskie. Do tej pory nagrodzono takie tytuły jak: W stronę morza, Motyl i skafander, Nietykalni, Dziewczyna z szafy, Chce się żyć.

Pokazy w Kinie Pałacowym są bezpłatne, należy tylko wcześniej odebrać wejściówkę.

Program Festiwalu:
Dzień pierwszy
6.09., g. 17

LUIS, LUIS , reż., José Carlos Castaño, Hiszpania 2015, 11 min.
Luis to wyjątkowa osoba. Ma w sobie magię, radość, współczucie i umiejętności, które może rozwijać w swoim codziennym życiu oraz na arenie sportowej.

NIE UKRYJESZ SIĘ PRZED PRAWDĄ, reż. Amaru Ardonis Amasi, Zimbabwe, Wielka Brytania 2016, 29 min.
Nie ukryjesz się przed prawdą – to muzyczna historia rodziny żyjącej w czasach kryzysu ekonomicznego i politycznego. Chłopiec i jego ojciec próbują wiązać koniec z końcem na ulicach Zimbabwe. Ich relacja zostaje wystawiona na próbę, gdy ojciec podąża za muzycznymi marzeniami z przeszłości mogącymi wpłynąć na przyszłość syna.

OKO MINOTAURA, reż. Borislav Kolev, Bułgaria 2017, 45 min.
Dennis jest 18-letnim chłopakiem, który pragnie miłości, rodziny oraz sukcesu zawodowego… Jest taki jak my, ale nie pod każdym względem. Urodził się niewidomy. Nie przeszkadza mu to w osiąganiu celów – trenuje różne sporty, dużo czyta, wypracował sobie nawet sposób na oglądanie filmów. Jego największym marzeniem jest zostać rzeźbiarzem. Czy jest gotowy, by o to zawalczyć? .Czy społeczeństwo jest gotowe na takich ludzi jak Dennis?

ZAPOMNIANE, reż. Alexander Korolev, Rosja 2016, 28 min.
Żonaty dyrektor Teatru Ruchu ma romans z aktorką i pragnie rozwodu. Żona zgodzi się na separację pod pewnymi warunkami. Główni bohaterowie filmu nie słyszą. 

Dzień drugi
7.09, g. 17

ZABRUDZONE RÓŻE, reż. Petra Terzi, Grecja 2016, 6 min.
Film o sile ducha osób z niepełnosprawnością i zarazem uchodźców uciekających przed wojną. Obawa, miłość i wola życia składają się na powiedzenie: „co nas nie zabije to nas wzmocni”. 

DWA ŚWIATY, reż. Maciej Adamek, Polska 2016, 52 min.
Portret rodziny, w której rodzice Laury są głuchoniemi. To 12-letnia Laura jest naszym przewodnikiem po ich życiu – życiu nietypowym, a zarazem zwyczajnym, jak życie każdej rodziny.

NA SZCZĘŚCIE, reż. Piotr Januszkiewicz, Polska 2017, 23 min.
”Na szczęście” to film opowiedziany z perspektywy młodszego brata. Piotr przedstawia Michała, i jego perypetie o pogoni za szczęściem i miłością. Michał kocha samochody i szybką jazdę. Nie zwalnia nawet po wypadku, do którego doszło, gdy wracał z pierwszej randki z Agnieszką. Zaraz później – ku niezadowoleniu rodziców – kupuje kolejne auto, by móc odwiedzać kobietę swoich marzeń. Rozbicie samochodu i spotkanie właściwej osoby, to nie koniec przygody, a dopiero jej początek.

NIEBO JEST WSZĘDZIE NIEBIESKIE, reż. Gina Wenzel, Niemcy 2016, 27 min.
U Marca zdiagnozowano stwardnienie rozsiane. Zrozpaczony, nie wie jak i kiedy powiedzieć o tym swojej dziewczynie Sophie.

ZOSTAW ODPOWIEDŹ

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *