Lokalny Fyrtel

To co najciekawsze w Poznaniu i okolicach
Kultura Poznań

Festiwalu Słowa w piosence – Frazy


fot. materiały organizatora

W dniach 23-26 listopada w Poznaniu odbędzie się “Festiwalu Słowa w piosence – Frazy”. Wydarzenie zainauguruje piątkowe przesłuchanie finałowe w ramach ogólnopolskiego przesłuchania piosenki autorskiej.

Miłośnicy muzyki mogą wziąć udział w otwartych dla publiczności przesłuchania Ogólnopolskiego konkursu piosenki autorskiej o nagrodę im. Jacka Kaczmarskiego. Do finałowych przesłuchań zakwalifikowano 14 wykonawców i zespołów.

O godz. 19.00 odbędzie się koncert laureatów tego konkursu. Następnie na scenie pojawi się lider zespołu Elektryczne Gitary Kuba Sienkiewicz. Jego piosenki znają nie tylko bywalcy koncertów i fani płyt, ale także kinomani i widzowie telewizyjni. Stworzył on ścieżkę dźwiękową chociażby do kultowego już “Kilera”. Na scenie towarzyszyć mu będą jazzman, saksofonista, flecista Aleksander Korecki oraz Łukasz Dąbrowski – wybitny akordeonista i multiinstrumentalista.

Dzień później o godzinie 19:00 zaplanowano premierę “Musicae Antiquae Collegium Varsoviense” pod batutą Marcina Sompolińskiego. To oryginalna forma koncertowa, której autorzy zaprezentują “klasyczne” odczytanie piosenek Kaczmarskiego, Łapińskiego i Gintrowskiego. 

Natomiast niedzielny wieczór to czas na spektakl muzyczny Studia Aktorskiego STA z piosenkami Andrzeja Sobczaka. Reżyserem widowiska jest Michał Kocurek. Za to w poniedziałek będziemy mogli usłyszeć koncert koncert Karoliny Cichej&Spółki. Ma to być podróż po meandrach muzyki etnicznej, inspirowanej pieśniami Podlasia.

Na zakończenie festiwalu przygotowano konferencję naukową pt. “Miejsca – miejsca puste – przestrzeń w piosence” na Wydziale Filologii Polskiej i Klasycznej. Zaproszeni prelegenci podejmą temat interpretacji poszczególnych utworów Jacka Kaczmarskiego, Przemysława Gintrowskiego oraz Wojciecha Młynarskiego, a także współczesnych autorów takich jak Pablopavo, Marcin Świetlicki, Robert Piernikowski czy Wojciech Waglewski. Całość zaplanowano od godziny 09:00 do 17:00.

Więcej informacji oraz szczegółowy program Festiwalu Słowa w piosence – Frazy znajdziecie na stronie www.festiwalfrazy.pl.

ZOSTAW ODPOWIEDŹ

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *