Lokalny Fyrtel

To co najciekawsze w Poznaniu i okolicach
Kultura Poznań

Finał Short Waves on Tour za nami

Wczoraj w kinie Rialto odbyło się uroczyste zakończenie Short Waves on Tour.

Festiwal Short Waves zagościł do ponad 30 polskich miast, w których zaprezentował najlepsze polskie krótkometrażowe produkcje ostatniej edycji. Łącznie filmy zobaczyło ponad 1000 osób, które w głosowaniu wyłoniły laureata nagrody publiczności.

Zanim jednak poznaliśmy zwycięzcę wieczór umilił duet SzaZa. Wraz z muzykami odbyliśmy wspaniałą podróż przez uznane animowane produkcje krótkometrażowe. Na ekranie zobaczyliśmy pierwsze poklatkowe animacje Władysława Starewicza, a także klasyczne polskie produkcje z lat 60-tych i 70-tych. Wszystko to ozdobione fantastycznymi dźwiękami, o które zadbał duet Szamburski i Zakrocki.

Po tej niezwykłej muzycznej podróży w przeszłość przyszedł czas na wręczenie głównej nagrody. W ogólnopolskim głosowaniu zdobywając ponad 30% głosów wygrał film „Fusy” autorstwa Konrada Kądzieli. Niezwykle cieszy mnie ta wiadomość, ponieważ już w czasie tegorocznej edycji Short Waves Festiwal zachwycił mnie ten obraz o czym możecie przeczytać tutaj.

Widać wyraźnie, że krótki metraż ma się coraz lepiej. Szczególnie budujące jest powstawanie dobrych polskich produkcji. Mimo znaczącej poprawy, nadal nie należę do wielkich fanów współczesnego polskiego kina. Jednak takie perełki jak „Fusy” dają nadzieję, że za kilka lat młodzi twórcy tworzący takie filmy otrzymają szansę na zaprezentowanie swojego talentu w pełnym metrażu.

ZOSTAW ODPOWIEDŹ

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *