Lokalny Fyrtel

To co najciekawsze w Poznaniu i okolicach
Kultura Poznań Wystawy

FRIDA KAHLO i DIEGO RIVERA. POLSKI KONTEKST w CK Zamek

Nickolas Muray, Frida na ławce/Frida on Bench, © Nickolas Muray Photo Archives, The Jacques and Natasha Gelman Collection of Mexican Art, the Vergel Foundation and the Tarpon Trust, Reprodukcja za zgodą Narodowego Instytutu Sztuk Pięknych i Literatury, 2017, Reproduction with the approval of the National Institute of Fine Arts and Literature, 2017

Wystawę FRIDA KAHLO i DIEGO RIVERA. POLSKI KONTEKST będzie można oglądać w poznańskim Zamku od 28 września 2017, aż do 21 stycznia 2018 roku. Kuratorem jest  Dr Helga Prignitz-Poda.

To może być kulturalne wydarzenie roku nie tylko w Poznaniu, ale i całej Polsce. Po raz pierwszy w naszym kraju będzie można zobaczyć twórczość Fridy Kahlo oraz Diego Rivery, która zostanie wzbogacona o polski kontekst.

Na zwiedzających będzie czekać ponad 200 prac. Pochodzą one z Gelman Collection, Meksyku, Niemiec, USA, a także Muzeum Narodowego w Warszawie. Wśród zaprezentowanych dzieł znajdą się m.in. ikoniczne prace Kahlo: „Autoportret z naszyjnikiem”, „Portret Diego Rivery” i „Autoportret MCMXLI”. 

Dodatkowo przedstawione zostaną portrety fotograficzne Fridy wykonane przez Nickolasa Muraya, zdjęcia zrobione przez Bernice Kolko, a także obrazy Fanny Rabel (uczennica Fridy).  Warto zauważyć, że dwie ostatnie artystki są z pochodzenia Polkami. Organizatorzy przypomną również „Wystawę Sztuki Meksykańskiej” pokazywaną w Polsce w 1955 roku.

Oprócz wystawy, publiczność będzie mogła wziąć udział w licznych wydarzeniach towarzyszących: warsztatach, wykładach, spotkaniach oraz pokazach filmowych z Kinie Pałacowym.

Dla dzieci do 5. roku życia wstęp na wystawę jest bezpłatny. Bilet normalny: 25 zł, bilet ulgowy: 20 zł, bilet grupowy: 15 zł od osoby (grupa od 15 osób, jeden opiekun na 15 osób – wstęp bezpłatny), bilet z Kartą Rodziny Dużej: 15 zł (od osoby).

Bilety można zakupić przez internet, w CIM (ul. Ratajczaka 44) oraz kasie CK Zamek.

Więcej informacji na stronie CK Zamek.

ZOSTAW ODPOWIEDŹ

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *