Lokalny Fyrtel

To co najciekawsze w Poznaniu i okolicach
Kultura Poznań

Future Art SHOW Poznań w 3D Concordia Design

Dzięki drukarkom 3D w Poznaniu powstała największa na świecie makieta miasta. Można ją zobaczyć w dniach 3-5 listopada w Concordia Design.

Pomysłodawca i organizatorem wystawy jest poznaniak Bartosz Kusik. W chwili obecnej została wydrukowane centrum Poznania od Concordii do Muzeum Narodowego i od Uniwersytetu Ekonomicznego do Fredry. Wymiary makiety to 4×2 metry. Pozwoliło to na odzwierciedlenie stolicy wielkopolski w skali 1:4000. Odwiedzając Concordie będziemy mogli podziwiać nie tylko budynki ale i samochody, tramwaje, a nawet drzewa i krzewy. Pomysłodawcy chcieliby docelowo wydrukować całe miasto jednak zależy to od reakcji zwiedzających, a szczególnie władz miasta.

Wystawa to nie tylko makieta. Zwiedzający dowiedzą się jak druk 3D zmienia się w postprodukcji, a dzięki Get Models Now zaprezentowane zostaną rzeźby ludzi w skali 1:1 oraz obiekty, które na co dzień stoją w muzeach narodowych. Całość dopełnią fotografie Anety Kowalczyk & Kacpra Lipinskiego/Kiali, nawiązujące do nowych technologii, mody i wydruku 3D. W niedzielę najmłodsi będą mogli wziąć udział w warsztatach.

Wstęp na wydarzenie jest darmowy.

ZOSTAW ODPOWIEDŹ

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *