Lokalny Fyrtel

To co najciekawsze w Poznaniu i okolicach
Poznań

Historie z Iglicą w tle – konkurs od MTP

Pierwsza podróż schodami ruchomymi, kolejki do pawilonu z klockami LEGO, zbieranie targowych prospektów a może niezapomniana randka na targach? Sto lat obecności targów w Poznaniu to w dużej mierze suma nieskończonej liczby osobistych historii i wrażeń. Z okazji okrągłego jubileuszu Międzynarodowych Targów Poznańskich, Grupa MTP zainaugurowała konkurs „Historie z Iglicą w tle” i zachęca do dzielenia się wspomnieniami.  

W tym roku Międzynarodowe Targi Poznańskie obchodzą jubileusz stu lat istnienia. Historia tego miejsca to nie tylko głośne, przełomowe wydarzenia relacjonowane w mediach, lecz także przeżycia, anegdoty i obrazy zapisane w pamięci mieszkańców Poznania. Wiele osób słyszało o spontanicznym koncercie Iron Maiden w restauracji „Adria” czy ekspozycji kawałka księżyca na Światowej Wystawie Filatelistycznej, ale te mniej spektakularne zdarzenia pozostają zazwyczaj jedynie w indywidualnych wspomnieniach. 

– Pierwszy raz byłem na targach na początku lat osiemdziesiątych, w wieku 12 lat. Razem z kolegą przecisnęliśmy się pomiędzy prętami ogrodzenia i trafiliśmy do zupełnie innego świata – wspomina Robert Tomaszewski, pracownik archiwum Międzynarodowych Targów Poznańskich. To był  niewyobrażalny z dzisiejszej perspektywy przeskok, jak wejście do Disneylandu, a nawet lepiej! Wszędzie kolory, cukierki o różnych smakach, podczas gdy na zewnątrz dostępna była tylko czekolada, która nawet nie była słodka – dodaje. Sam nie wiem dlaczego, ale najbardziej zapadła mi w pamięć jedna rzecz – długopis, który dostałem na jednym ze stoisk. Kolorowy, z płynnym wnętrzem i pływającym statkiem. Chwilę później milicjanci wyprowadzili mnie z terenu, ale ten długopis zachowałem na długo i do dziś jest dla mnie jednym z najbardziej żywych wspomnień z dzieciństwa. 

Z okazji jubileuszu istnienia Międzynarodowych Targów Poznańskich ma powstać kolekcja takich właśnie historii z Iglicą w tle. Podzielmy się fotografiami i opowieściami! Targowe Archiwum Cyfrowe czeka na zabawne, wzruszające, zaskakujące, a nawet całkiem zwyczajne historie mieszkańców Poznania i ludzi, którzy odwiedzali i odwiedzają Międzynarodowe Targi Poznańskie. 

Na autorów najciekawszych materiałów czekają atrakcyjne nagrody m.in.: hulajnoga elektryczna, aparaty Instax Mini, książki „Pewuka. Cud nad Wartą” F.Czekały i T.Mikszo, vouchery do wykorzystania w restauracji GARDENcity oraz roczne bilety na wybrane wydarzenia Grupy MTP – ToBilet! Wybrane zdjęcia i wspomnienia stworzą wystawę plenerową, która zostanie wyeksponowana na Wolnym Dziedzińcu Urzędu Miasta Poznania. Selekcji dokona kapituła konkursowa w składzie: Marcin Kostaszuk, zastępca dyrektora Wydziału Kultury w Urzędzie Miasta Poznania; Jan Mazurczak, prezes zarządu Poznańskiej Lokalnej Organizacji Turystycznej; Karolina Niementowska, dyrektor ds. komunikacji korporacyjnej Grupy MTP; Piotr Gonzaga-Myszkowski, malarz, performer, artysta sztuki nowoczesnej; Paweł Cieliczko, historyk i literaturoznawca.

Historie oraz zdjęcia przesłać można drogą mailową na adres archiwum@grupamtp.pl, opisać w komentarzu pod postem konkursowym na fanpage’u Targowe Archiwum Cyfrowe lub wysyłać pocztą na adres:

Międzynarodowe Targi Poznańskie, ul. Głogowska 14, 60-734 Poznań, z dopiskiem “Historie z Iglicą w tle”.

Informacja prasowa

ZOSTAW ODPOWIEDŹ

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *