Lokalny Fyrtel

To co najciekawsze w Poznaniu i okolicach
Poznań

Hollywood dla gier w Poznaniu. Otwarcie eN Studios już 26 maja!


Fot. Mateusz Gzik

300-metrowe studio Motion Capture, 120-metrowe studio fotograficzne, najnowocześniejsze w regionie studio audio – już 26 maja swoje drzwi otwiera eN Studios, nowy budynek przy ul. Głogowskiej 216 w Poznaniu, który dedykowany jest branży kreatywnej.

Na niemal 4500 m2 przestrzeń i rozwiązania unikatowe na skalę Europy znajdą dla siebie przedstawiciele branży gamingowej, audio czy foto i video, technologii kreacyjnych interaktywnych. 

eN studios to miejsce które ma wpisać się w mapę miasta i być rozpoznawalne nie tylko ze względu na swoją profesjonalną obsługę klientów B2B, ale też cykle spotkań, ciekawe wydarzenia, szkolenia czy warsztaty – mówi Ewa Voelkel-Krokowicz, CEO eN Studios.  

Powierzchnie studyjne na parterze z pewnością zachęcą szeroko pojętą branżę reklamową, gamingową, ale także producentów foto, muzyki czy filmu. Liczymy na otwartość branży i jej przedstawicieli do dzielenia się wiedzą i włączenia się w społeczność eN nie tylko jako klient, ale także partner i jej współtwórca.            


Fot. Mateusz Gzik

Przestrzenie wspólne zostały tak zaprojektowane, by stanowiły spory procent całej przestrzeni i niejako wymusiły konieczność spotkania. W myśl “community for community” zależy nam na wymianie wiedzy także pomiędzy firmami które mają w budynku swoje biura. Obecny w eN Studios community manager pozostaje w regularnym kontakcie z firmami, zna ich potrzeby, ale także zasoby i mocne strony które można wykorzystać do budowania programu wydarzeń – dodaje.

W 120-metrowym studio fotograficznym z cykloramą zrealizować będzie można nagranie teledysku czy filmu i skorzystać z nowoczesnego sprzętu dostosowanego pod każdy rodzaj produkcji filmowej oraz pełnego oświetlenia. To jeden z największych takich obiektów w Wielkopolsce.

90-metrowa, jedna z największych w kraju, przestrzeń audio umożliwi nagrania zespołów, solistów, nagrania lektorskie, podcasty czy udźwiękowienie filmów oraz postprodukcję.


Fot. Mateusz Gzik

Dla projektantów i producentów gier dostępna będzie przestrzeń gamingowa i prawie 300-metrowe studio Motion Capture ze sprzętem potrzebnym do skanowania przedmiotów czy produkcji VR. eN Studios jako pierwsze w Polsce udostępni możliwość symultanicznego nagrywania dźwięku, dając możliwości Performance Capture. Twórcy gier do dyspozycji otrzymają unikatowy, sprowadzany ze Stanów Zjednoczonych sprzęt, czyli 36 specjalistycznych kamer i specjalnych strojów.

Prócz doskonale wyposażonych studiów do dyspozycji najemców oddana zostanie równień przestrzeń office’owa oraz coworkingowa: sale konferencyjne i warsztatowe, zaplecze gastronomiczne, callboxy czy strefa relaksu.

Inwestorem eN Studios jest Collegium Da Vinci – jedna z największych prywatnych uczelni wyższych w Wielkopolsce. W Collegium Da Vinci od lat hołdujemy zasadom praktyczności i interdyscyplinarności jako siłom napędowym rozwoju ludzi i firm. eN Studios to realizacja tych wizji, kwintesencja naszych ambicji i realizacja głównej wartości Collegium Da Vinci, jaką jest ciekawość. To doskonałe miejsce do odkrywania możliwości technologii i własnej kreatywności, ale też budowania biznesu i dołożenia cegiełki do rozwoju Poznania i województwa. Jesteśmy przekonani o potencjale tego miejsca i niezwykle podekscytowani możliwościami, które otworzy sektorowi kreatywnemu i branży ICT – mówi dr inż. Krzysztof Nowakowski, Rektor Collegium Da Vinci.


Fot. Mateusz Gzik

Trzydniowy maraton otwarcia przestrzeni odbędzie się między 26 a 28 maja.

26 maja (czwartek) w eN Studios, prócz oficjalnego otwarcia, odbędzie się sesja zdjęciowa live magazynu Architecture Snob, panel dyskusyjny Nowoczesne przestrzenie biurowe. Transformacja na przełomie lat i przyszłe trendy, specjalistyczny panel Games of tomorrow. Who’s behind the dev game industry? i koncert ROSALIE.

27 i 28 maja (piątek i sobota) goście poznają lepiej strefę audio eN Studios. Zapraszamy na inauguracyjne spotkania i panele Dubbing w filmie, Tune in; live podcast/studio audio/stream, nagranie teledysku i recital Agaty Karczewskiej.

Przez trzy dni zaproszeni goście i poznaniacy będą mogli podziwiać również wystawy, korzystać z systemu VR czy oprowadzenia po przestrzeni biurowej.

Wśród gości wydarzenia m.in.: Jarosław Kuźniar (Kuźniar Media, Voice House) czy Wojciech Jeznach (CD Action, Polska Liga Esportowa).

Pełna lista wydarzeń dostępna w załączniku.

Inwestycja na poznańskim Górczynie kosztowała ponad 30 mln zł, z czego blisko 17 mln stanowi dofinansowanie z Unii Europejskiej.

Informacja prasowa

ZOSTAW ODPOWIEDŹ

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *