Lokalny Fyrtel

To co najciekawsze w Poznaniu i okolicach
Atrakcje turystyczne

Hotel Europa zaprasza!


fot. materiały prasowe

W dniach 23-24 października na warsztaty, spotkania i pokazy filmowe zapraszają do siebie Inkubator Kultury Pireus oraz Schron. Twórcami Hotelu Europa jest Fundacja Ad Arte organizująca Short Waves Festival.

Kumulacja i podsumowanie działań pierwszej edycji hotelu — europa w Poznaniu odbędzie się w Inkubatorze Kultury Pireus oraz klubie Schron. Ze względu na pandemię, program h — e zaplanowany początkowo na marzec i ściśle powiązany z Short Waves Festival, został rozłożony na kilka miesięcy oraz podlegał licznym zmianom. Organizatorzy stanęli przed trudnymi wyborami – z wielu pomysłów trzeba było zrezygnować, a część wydarzeń nabrało eksperymentalnego charakteru.

W drugiej połowie października realizacja projektu skupi się na stworzeniu kluczowej dla h — e przestrzeni wymiany oraz realizowania różnorodnych przedsięwzięć w duchu fair play. Spotkania, warsztaty, pokazy filmowe – będą głównie dotyczyły alternatywnych metod edukacji, eksplorowania subkultur, budowania wzajemnych relacji, bezpieczeństwa w Internecie, projektowania i produkowania w sposób etyczny i ekologiczny.

Warto zwrócić szczególną uwagę na dwa wydarzenia z październikowego programu. Pierwsze z nich to przygotowane przez poznańską artystkę Agnieszkę Pokrywkę, mieszkającą i pracującą w Helsinkach, warsztaty i dyskusja na temat prywatności w sieci. Porozmawiamy o tym jak nasze dane stają się własnością innych i co się dzieje z informacjami o nas, kiedy zaczynają żyć swoim własnym życiem w sieci. Wraz z uczestnikami przejdziemy przez szereg praktycznych ćwiczeń, podczas których postaramy się uczynić nasze smartfony bardziej bezpiecznymi przedmiotami codziennego użytku. Będziemy zmieniać zarówno ustawienia w urządzeniach, jak i własne nawyki. Drugie ze spotkań odbędzie się w ramach cyklu hotel — europa extra. Program filmowy “Subcultures & Entertainments” został przygotowany przez Philipa Ilsona, dyrektora artystycznego London Short Film Festival. Jazda bez trzymanki, od podmiejskich gothów, przez grime crews, aż po riot girls – to zbiór krótkich filmów, który da nam wgląd w brytyjskie subkultury.

Program:

Piątek 23.10 / Inkubator Kultury Pireus / ul. Głogowska 35

13:00-14.30 / Fair Play Exchange: Żywa książka – Międzykulturowe Spotkania z CIM Horyzonty / wstęp wolny

14:30-16.30 / Traseologia (Nowego) Łazarza / spacer z Krzysztofem Łukomskim

17:00-20:00 / Datanomia: ćwiczenia z prywatności danych / warsztaty z Agnieszką Pokrywką / zapisy

20:30-21.15 / hotel – europa extra: Ella Zwieting / koncert / wstęp wolny

Sobota 24.10 / Inkubator Kultury Pireus / ul. Głogowska 35

10:00-13:00 / Fashion Dog warsztaty z upcyklingu odzieży / zapisy

13:00-14.30 / Fair Play Cafe #1: Where are we going? / wstęp wolny

15:00-16.30 / Fair Play Exchange: Czy etyczna moda jest możliwa? / rozmowa / wstęp wolny

17:00-18.30 / Fair Play Exchange: Się Kręci / rozmowa + teledyski + live act / wstęp wolny

Sobota 24.10 / Schron / ul. Kościuszki 68

20:00 / hotel – europa extra: SUBCULTURES & ENTERTAINMENTS by Philip Ilson / pokaz filmowy / wstęp wolny

Informacja prasowa

ZOSTAW ODPOWIEDŹ

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *