Lokalny Fyrtel

To co najciekawsze w Poznaniu i okolicach
Poznań Sport

Ivan Djurdjević nowym trenerem Kolejorza

Stało się to o czym od kilku dni szeptało się w Poznaniu. Ivan Djurdjević dotychczasowy trener rezerw Lecha Poznań od nowego sezonu obejmie pierwszy zespół.

Były zawodnik Lecha Poznań jest ulubieńcem kibiców przy Bułgarskiej. Wszyscy cenią go szczególnie za charakter, który miejmy nadzieję zaszczepi w prowadzonych przez siebie zawodnikach. W Kolejorzu występował w latach 2007-13, a potem przygotowywany był do roli trenera, nikt jednak nie spodziewał, że nastąpi to tak szybko. Duży wpływ na tę decyzję miała zapewne obecna trudna sytuacja zespołu z Poznania. Włodarze szukali trenerów w kraju jednak nikt interesujący nie był dostępny, dlatego zdecydowano się zaufać związanemu z klubem od Djurdjevićowi.

Jak mówi Piotr Rutkowski – Wiemy, że jest gotowy. Chcemy w Lechu jego silnego charakteru, nieustępliwości, waleczności i twardej ręki. Tego nam w tym roku zabrakło. 41-letni trener podpisał 2-letni kontrakt. W ciągu najbliższych dni zostanie również zaprezentowany cały sztab szkoleniowy. Wiceprezes dodaje –  Nie chcemy dłużej zwlekać z ogłaszaniem naszej decyzji, wiemy jak ważna jest ona dla wszystkich kibiców. Pojawia się zbyt wiele spekulacji, a nasze rozmowy od samego początku prowadziliśmy tylko z Ivanem. Oficjalnie zostanie zaprezentowany podczas konferencji prasowej w przyszłym tygodniu.

– Czułem, że to nastąpi w trudnym momencie i przygotowałem się na to. Nie chodzi tylko o to, że ja świetnie znam ten klub – mówi Djuka. – Dziś mogę powiedzieć, że ja jestem stąd, Poznań to mój dom. Stąd jest moja żona, tu żyją moje dzieci i chodzą tu do przedszkola. Nie wyobrażam sobie tego, że po dwóch dniach, w razie czego spakuję się i wyjadę. To dla mnie wielka odpowiedzialność. Nie jeden raz mówiłem, że wiem jak ważny dla miasta i regionu jest Lech, że jego koszulka, z jego herbem, to nie 20 gram, a 20 kilogramów. Ten klub jest wielki i zasługuje na to, by za niego wskoczyć w ogień. I ja to zrobię.

W barwach Kolejorza zagrał w 134 meczach i strzelił 6 goli. Zdobył Mistrzostwo Polski, Puchar Polski, a także zgrał w rozgrywkach europejskich. Wszyscy głęboko wierzą, że nawiąże do tych sukcesów tym razem już jako trener Lecha.

 

ZOSTAW ODPOWIEDŹ

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *