Lokalny Fyrtel

To co najciekawsze w Poznaniu i okolicach
Powiat Poznański

Jak się sprawnie przeprowadzić?

Większość z nas stanie, bądź już stanęła przed widmem przeprowadzki. Dla niektórych to chleb powszedni, mają oni wypracowane metody działania. Inni nie potrafią się do tego odpowiednio zabrać, a to przecież nic trudnego, wystarczy sprawna logistyka.

W kilku punktach postaram się opisać, na co warto zwrócić uwagę w czasie przeprowadzki, aby ten proces przebiegł szybko i w miarę bezboleśnie. Nie traktujmy tego jako zło konieczne, ale jako szansę na uporządkowanie własnych rzeczy. Zdziwicie się, jak wiele znajdziecie przedmiotów, o których istnieniu zapomnieliście.

Wstępna selekcja

Naprawdę nie warto zabierać ze sobą wszystkiego, co mamy. Skorzystajmy z szansy i zadajmy sobie pytanie, co jest nam naprawdę potrzebne, a czego przy okazji warto się pozbyć? Następnie wybrane przedmioty należy odpowiednio posegregować na odpowiednie grupy jak np. ubrania, książki, naczynia, garnki, dokumenty itd. Bardzo ułatwi nam to rozpakowywanie z nowym miejscu.

Pudła

Kartony są niezbędne w czasie przeprowadzki, dlatego warto zadbać o nie wcześniej. Ponadto uzbrójcie się w torby foliowe. Do zabezpieczenia delikatnych przedmiotów przydadzą się folia bąbelkowa, stretch lub chociażby gazety. Nie zapomnijcie także o taśmie, która przydaje się zawsze. Jeżeli macie do przewiezienia meble trzeba pamiętać o niezbędnych do ich rozkręcenia narzędziach.

Jak pakować ?

Gdy macie już wszystko posegregowane i przygotowane możecie przejść do pakowania. Ważna rada – pamiętajcie, aby kartony nie były za ciężkie! Ułatwi to życie wam, ale i firmie przeprowadzkowej. Koniecznie opisujcie co jest w każdym kartonie, ze szczególnym uwzględnieniem delikatnych rzeczy dodając np. uwaga szkło. Dzięki temu taki karton nie wyląduje w nieodpowiednim miejscu i nie zostanie przygnieciony przez inne.

Firma przeprowadzka

Warto skorzystać z pomocy profesjonalistów. Przydatne to jest, szczególnie gdy przeprowadzamy się dalej np. do innego miasta. Pomoże nam, chociażby firma JAPA (https://przeprowadzki-warszawa.com.pl/). Zamiast angażować rodzinę i znajomych możemy wynająć firmę, która zabierze cały nasz dobytek i bezpiecznie przewiezie go i co ważne wniesie na miejsce. Nie każdy o tym wie, ale niektóre firmy przeprowadzkowe mają też ofertę pomocy przy pakowaniu. Warto zamówić ją wcześniej, ponieważ łatwiej wtedy można umówić dogodny dla wszystkich termin. Jest to też szansa na uzyskanie korzystniejszej ceny.

Rozpakowywanie

Często ta część bywa trudniejsza niż pakowanie. Nie należy odpakowywać rzeczy, jak leci. Po to opisaliśmy je wcześniej, żeby móc w pierwszej kolejności rozpakować najpotrzebniejsze rzeczy. Nie zrobimy tego od razu, dlatego na początek zajmijmy się rzeczami pierwszej potrzeby, a dopiero potem resztą. Prawdopodobnie kubek do wypicia kawy będzie nam potrzebny szybciej niż ulubiona książka. Przewiezione rzeczy natychmiast segregujmy, aby dwa razy ich nie przenosić. Nie ma sensu zostawiać ubrań w salonie, aby później ponownie przepakowywać je do szafy.

Artykuł sponsorowany powstał przy współpracy z pracownikami firmy JAPA z Warszawy


ZOSTAW ODPOWIEDŹ

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *