Lokalny Fyrtel

To co najciekawsze w Poznaniu i okolicach
Poznań

Jarmark Świętojański Poznań 2022

Już 1 czerwca w Dzień Dziecka na placu Wolności rozpocznie się tegoroczny Jarmark Świętojański. Organizatorzy przygotowali szereg atrakcji. Na poznaniaków czekać będą warsztaty, animacje, konkursy dla najmłodszych, a także silent disco czy maraton zumby. Ponadto jak zawsze pojawi się mnóstwo wystawców oferujących rękodzieło, sadzonki i nasiona roślin, regionalne specjały i wiele innych interesujących produktów.

Tegoroczny Jarmark Świętojański odbędzie się 1 – 5 czerwca na placu Wolności. Pomimo, że będzie trochę krótszy niż zazwyczaj i zostanie zorganizowany w innym niż zwykle miejscu, jak zawsze będzie kolorowo, wesoło i smacznie – zapewnia Iwona Rafińska, prezes spółki Targowiska.

Na placu Wolności pojawi się ponad 30 domków i kilkanaście stoisk handlowych. Każdy powinien znaleźć tutaj coś dla siebie. Rękodzieło, biżuteria, ozdoby, rośliny to tylko cześć rzeczy, które będzie można nabyć. Pojawia się także stoiska oferujące starocia i antyki. Na Jarmarku Świętojańskim nie może oczywiście zabraknąć pysznego jedzenia. Oprócz specjałów z różnych zakątków Polski, na odwiedzających czekać będą również artykuły spożywcze pochodzące z Litwy, takich jak wiejskie chleby, kindziuki, ziołowe słoniny, smalce, cepeliny czy kresowy kwas chlebowy.

Skoro Jarmark Świętojański rozpocznie się w Dniu Dziecka to pomyślano o najmłodszych i przygotowano dla nich wiele niespodzianek. W programie znalazły się m.in. spektakl teatralny “Aloha! Witamy na Hawajach”, wspólne czytanie w ramach akcji “Bajkowy Rynek”, warsztaty z Wydawnictwem Papilon oraz animacje i zabawy. Ponadto we wszystkie dni trwania jarmarku będą odbywać się konkursy i zabawy z Lego. Na piątek zaplanowano spotkanie na temat bezpieczeństwa z poznańską strażą miejską oraz pokaz wozu strażackiego. Warsztaty będą odbywać się również w sobotę i niedzielę. 

Nie zapomniano także o tych trochę starszych. Zabawy Silent Disco, maraton zumby, czy nauka tango to tylko kilka wybranych propozycji tango. W niedzielę, w ramach festiwalu “Cały Poznań Ukulele” odbędzie się happening i warsztaty gry na tym instrumencie. Tego dnia zaplanowano także m.in. pokaz starych motocykli. 

Szczegółowe informacje znajdziecie na stronie spółki Targowiska oraz na Facebooku.

ZOSTAW ODPOWIEDŹ

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *