Lokalny Fyrtel

To co najciekawsze w Poznaniu i okolicach
Poznań

Jarmark Świętojański w Poznaniu


fot. materiały organizatora

Na Stary Rynek w Poznaniu powraca Jarmark Świętojański. Wydarzenie to rozpocznie się 12 czerwca i potrwa do 27 czerwca 2021 roku. W tym czasie do stolicy Wielkopolski zjadą się artyści, rękodzielnicy i rzemieślnicy. Szykuję się bardzo dobra zabawa.

Jarmark Świętojański to wieloletnia tradycja. W tym roku zostanie zorganizowany po raz 46. Jak zawsze będzie to okazja, aby posmakować dobrej kuchni, nabyć ciekawe wyroby rzemieślnicze i spędzić miło czas w rejonie Starego Rynku – mówi Iwona Rafińska, prezes spółki Targowiska.

na płycie starego Rynku w poznaniu ponownie stanie małe miasteczko drewnianych domków. Wypełnione zostaną unikatowymi rękodziełami m.in. autorską, ręcznie wykonywaną biżuterią; ozdobami z bursztynu, srebra, brązu, drewna i naturalnego rogu; naturalnymi kamieniami i szkłem antycznym; odzieżą i dodatkami z lnu, jedwabiu, filcu; ceramiką ręcznie toczoną na kole garncarskim, koszulkami z autorskimi nadrukami i całą gama artykułów dekoracyjnych. Niektórzy z wystawców podczas jarmarku na miejscu będą realizować indywidualne zamówienia klientów (np. biżuterię czy inne przedmioty artystyczne).

Oczywiście nie zabraknie dobrego jedzenia. Pojawi się wiele smakołyków z najróżniejszych zakątków Polski i nie tylko. Będzie można kupić chałwy, oliwki, oleje i oliwy w różnych smakach; sery podhalańskie, holenderskie, szwajcarskie i hiszpańskie; litewskie wędliny i chleby oraz kwas chlebowy; miody pszczele z przydomowej pasieki, owoce w czekoladzie, gofry, kawy smakowe i wiele innych specjałów.

Jak zawsze na jarmarku nie zabraknie propozycji dla miłośników napojów alkoholowych. Odwiedzający będą mogli kupić najrozmaitsze rodzaje alkoholi – począwszy od  likierów, nalewek, wódek smakowych i destylatów, przez miody pitne, śliwowice, aż po polskie wina ekologiczne, cydr i piwa rzemieślnicze.

Jarmark Świętojański to też kolekcjonerzy, numizmaci, filateliści i handlarze starociami. W tym roku będzie można spotkać ich przy Ratuszu oraz w uliczce J.B. Quadro.

Odwiedzający jarmark będą mogli wziąć udział w konkursie. Codziennie do wygrania będzie bon zakupowy o wartości 100 zł do zrealizowania u obecnych na rynku wystawców. Szczegółowe informacje na ten temat można znaleźć na Facebooku.

Stoiska handlowe będą czynne codziennie od godziny 10:00 do 21:00 lub do “ostatniego” klienta.

ZOSTAW ODPOWIEDŹ

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *