Lokalny Fyrtel

To co najciekawsze w Poznaniu i okolicach
Poznań Sport

Khoblenko nowym graczem Lecha

Oleksiy Khoblenko został nowym piłkarzem Lecha Poznań. Ukrainiec został wypożyczony z Czornomorca Odessa na pół roku z opcją pierwokupu. 

23-latnie napastnik to wychowanek Dynama Kijów. Od dwóch lat jest zawodnikiem Czornomorcu Odessa. W tym sezonie 8 razy umieszczał piłkę w bramce rywali i był najskuteczniejszym zawodnikiem swojego zespołu.

– To zawodnik, który ma naciskać na Christiana i rywalizować z nim o miejsce w składzie. To piłkarz o zupełnie innej charakterystyce i na tym nam też zależało. Dysponuje dużą szybkością, jest dynamiczny i nie unika gry w kontakcie. Nie jest powiedziane, że będzie zmiennikiem Christiana. Możliwe, że wygra walkę o miejsce w składzie i będzie naszym podstawowym zawodnikiem – przyznaje wiceprezes Lecha, Piotr Rutkowski.

Khoblenko to zdolny piłkarz, który grał w młodzieżówkach Ukrainy. Jest też w kręgach zainteresowania trenera seniorskiej kadry jednak jeszcze nie zaliczył w niej debiutu. Charakterologicznie powinien pasować do Kolejorza. Wyróżnia się zaangażowaniem i determinacją , które uwielbiają lokalni kibice.

– Moje pierwsze wrażenia są świetnie. Jestem bardzo szczęśliwy, że trafiłem do tego klubu. Wiem, że ma świetnych zawodników i walczy o mistrzostwo. Patrzę na swoją przyszłość bardzo pozytywnie. Postaram się strzelić dla Lecha jak najwięcej bramek – zaznacza sam zainteresowany. – Wiem, że Lech jest znany ze swojej historii, a w Poznaniu są świetni kibice. To silny klub. Wierzę, że będę ważną częścią jego historii – dodaje.

Piłkarz na razie został wypożyczony do końca sezonu. Jeżeli w tym czasie przekona do siebie klub to zwiąże się z nim trzyletnia umową. – To bardzo korzystne rozwiązanie, które świadczy o tym, że jego dotychczasowy klub jest przekonany o tym, że sprawdzi się w Lechu. Czornomoreć jest pewny, że Khoblenko poradzi się w Lechu. Jego klub miał inne oferty, a mimo to zdecydował się na podpisanie umowy z Lechem – zaznacza Rutkowski.

To już trzeci piłkarz, który dołączył zimą do Lecha. Wcześniej byli to Thomas Rogne oraz Piotr Tomasik.

ZOSTAW ODPOWIEDŹ

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *