Lokalny Fyrtel

To co najciekawsze w Poznaniu i okolicach
Poznań Sport

Khoblenko nowym graczem Lecha

Oleksiy Khoblenko został nowym piłkarzem Lecha Poznań. Ukrainiec został wypożyczony z Czornomorca Odessa na pół roku z opcją pierwokupu. 

23-latnie napastnik to wychowanek Dynama Kijów. Od dwóch lat jest zawodnikiem Czornomorcu Odessa. W tym sezonie 8 razy umieszczał piłkę w bramce rywali i był najskuteczniejszym zawodnikiem swojego zespołu.

– To zawodnik, który ma naciskać na Christiana i rywalizować z nim o miejsce w składzie. To piłkarz o zupełnie innej charakterystyce i na tym nam też zależało. Dysponuje dużą szybkością, jest dynamiczny i nie unika gry w kontakcie. Nie jest powiedziane, że będzie zmiennikiem Christiana. Możliwe, że wygra walkę o miejsce w składzie i będzie naszym podstawowym zawodnikiem – przyznaje wiceprezes Lecha, Piotr Rutkowski.

Khoblenko to zdolny piłkarz, który grał w młodzieżówkach Ukrainy. Jest też w kręgach zainteresowania trenera seniorskiej kadry jednak jeszcze nie zaliczył w niej debiutu. Charakterologicznie powinien pasować do Kolejorza. Wyróżnia się zaangażowaniem i determinacją , które uwielbiają lokalni kibice.

– Moje pierwsze wrażenia są świetnie. Jestem bardzo szczęśliwy, że trafiłem do tego klubu. Wiem, że ma świetnych zawodników i walczy o mistrzostwo. Patrzę na swoją przyszłość bardzo pozytywnie. Postaram się strzelić dla Lecha jak najwięcej bramek – zaznacza sam zainteresowany. – Wiem, że Lech jest znany ze swojej historii, a w Poznaniu są świetni kibice. To silny klub. Wierzę, że będę ważną częścią jego historii – dodaje.

Piłkarz na razie został wypożyczony do końca sezonu. Jeżeli w tym czasie przekona do siebie klub to zwiąże się z nim trzyletnia umową. – To bardzo korzystne rozwiązanie, które świadczy o tym, że jego dotychczasowy klub jest przekonany o tym, że sprawdzi się w Lechu. Czornomoreć jest pewny, że Khoblenko poradzi się w Lechu. Jego klub miał inne oferty, a mimo to zdecydował się na podpisanie umowy z Lechem – zaznacza Rutkowski.

To już trzeci piłkarz, który dołączył zimą do Lecha. Wcześniej byli to Thomas Rogne oraz Piotr Tomasik.

ZOSTAW ODPOWIEDŹ

Twój adres email nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *