Lokalny Fyrtel

To co najciekawsze w Poznaniu i okolicach

Kultura

Klub Krótkiego Kina Online: Poznańskie festiwale filmowe


fot. materiały prasowe

Przyszedł czas na ostatnie przedwakacyjne spotkanie Klubu Krótkiego Kina. Będzie to wyjątkowe wydarzenie, ponieważ zapraszają na nie, aż cztery poznańskie festiwale filmowe.

Obecny rok jest wyjątkowy. Szczególnie odczuwają to twórcy, którzy nie mogą normalnie pracować. Z uwagi na COVID-19 przeniesiono lub odwołano sporo wydarzeń. W świecie poznańskich festiwali filmowych jest o tyle dobrze, że zostały one przeniesione, a nie odwołane.

Short Waves Festival odbędzie się pod koniec sierpnia. Fani Festiwalu Animator muszą poczekać do początku października. Pozostali też prężnie działają, abyśmy mogli cieszyć się wspólnym oglądaniem. OFF CINEMA prawdopodobnie wystartuje w połowie października, a MIędzynarodowy Festiwal Filmów Młodego Widza Ale Kino! w grudniu.

W oczekiwaniu na te filmowe doznania organizatorzy festiwali postanowili się spotkać i wspólnie przygotowac dla nas filmową ucztę. Dlatego już w najbliższy poniedziałek o 19:00 będziemy mogli zobaczyć 4 filmy krótkometrażowe. Całość odbędzie się online.

Filmy i krótkie video-zapowiedzi będą dostępne przez cały tydzień, od 8 do 14.06.2020. Wszystkie tytuły będą dostępne w oryginalnej wersji językowej z angielskimi napisami.

ZOSTAW ODPOWIEDŹ

Twój adres email nie zostanie opublikowany. Pola, których wypełnienie jest wymagane, są oznaczone symbolem *