Lokalny Fyrtel

To co najciekawsze w Poznaniu i okolicach
Poznań Sport

Klupś na dłużej w Poznaniu

Młody skrzydłowy podpisał nowy kontrakt z Lechem Poznań. Czteroletnia umowa obowiązywać będzie do 30 czerwca 2022 r.

Piotr Rutkowski tak skomentował sprawę – Umowa z Tymkiem to dowód naszego zaufania i wiary w to, że w nieodległej przyszłości będzie mógł stanowić o sile drużyny. Jest zawodnikiem bardzo utalentowanym, który nie boi się ciężkiej pracy i oddaje się jej z całym sercem. Jest naszym kolejnym wychowankiem, który notuje regularne powołania do młodzieżowych reprezentacji Polski, podąża wyznaczoną przez nas ścieżką podobnie jak wcześniej robili to choćby Bednarek, Kamiński, Kownacki czy Linetty. Oni rozwijają swoje kariery w większych klubach, będziemy podziwiać ich występy na mistrzostwach świata. Podobnego scenariusza życzę również Klupsiowi.

Zawodnik trafił do poznańskiego klubu w 2007 roku. 18-latek w tym roku zadebiutował w pierwszym zespole Kolejorza zbierając pochlebne recenzje. Swoją postawą szybko zjednał nie tylko trenerów ale i kibiców. Przedłużenie umowy wydaje się więc naturalnym ruchem ze strony klubu.

Klupś nie kryje zadowolenia z takiego obrotu spraw – Wiążę się kontraktem z klubem, w którym trenuję od dziecka, dlatego to dla mnie szczególny moment. Przeszedłem przez każdy szczebel akademii, trafiłem do pierwszej drużyny i zagrałem przy Bułgarskiej, przed naszymi kibicami. To super uczucie, bo w ten sposób spełniłem swoje marzenie. Podpisanie tego kontraktu wywołuje u mnie tylko pozytywne emocje.

Od dawna jest regularnym graczem młodzieżowych reprezentacji Polski. Mimo zaledwie 18 lat po zakończeniu sezonu wyjechał na konsultację szkoleniową reprezentacji U-20, która w przyszłym roku zagra w mistrzostwach świata organizowanych w Polsce. 

ZOSTAW ODPOWIEDŹ

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *