Lokalny Fyrtel

To co najciekawsze w Poznaniu i okolicach
Poznań

KOLEJE WIELKOPOLSKIE – POCIĄG DO SZTUKI


Fot. materiały prasowe

14 września 2021 r. o godz. 12:00 na peronie Dworca Letniego w Poznaniu odbędzie się rozstrzygnięcie konkursu „Koleje Wielkopolskie – pociąg do sztuki” połączonego z wernisażem prac konkursowych. Spotkanie poprowadzi Szymon Chwalisz, malarz, grafik oraz twórca i autor tzw. „Woodstockowych Gitar”.

Jakiś czas temu Koleje Wielkopolskie zaprosiły do udziału w konkursie na plakat, pod hasłem „Koleje Wielkopolskie – pociąg do sztuki”. Z setek nadesłanych prac wybrano 13 najlepszych, które zostaną zaprezentowane szerokiej publiczności 14 września na Dworcu Letnim w Poznaniu.

Celem konkursu jest promowanie osób tworzących w domowym zaciszu. Jak mówią przedstawiciele spółki – Jako firma odpowiedzialna społecznie pragniemy mieć swój wkład w stworzeniu na nowo społecznej wrażliwości na sztukę. Chcemy zachęcać zarówno młodszych jak i starszych do tworzenia i przedstawiania swoich prac szerokiej publiczności, a jednym z miejsc, gdzie prace mogą być eksponowane są pociągi Kolei Wielkopolskich.

W przeprowadzeniu konkursu pomagał Szymon Chwalisz, który służąc swoim doświadczeniem, pomagał w wyborze najlepszych plakatów. Autorzy najlepszych prac zostaną nagrodzeni m.in. tabletem graficznym Huion Kamvas Pro 16, zestawem przyborów artystycznych firmy Winsor & Newton czy udziałem w wystawie plakatów w pociągach Kolei Wielkopolskich.

Dodatkowo, 15 września 2021 r. na profilu Facebookowym Kolei Wielkopolskich zostaną umieszczone wyróżnione prace i ta, która otrzyma najwięcej reakcji zostanie nagrodzona indywidualnymi warsztatami
z Szymonem Chwaliszem.

ZOSTAW ODPOWIEDŹ

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *