Lokalny Fyrtel

To co najciekawsze w Poznaniu i okolicach

Kultura Poznań

Kontrowersyjna wystawa Body Worlds w Poznaniu

Od 24 października będzie można podziwiać w Poznaniu słynną wystawę “Body Worlds” autorstwa dr. Gunthera von Hagensa.

Jedni uważają “Body Worlds” za sztukę inni za doświadczenie naukowa, a dla pozostałych to zwykła koercja. Nie zmienia to faktu, że jest najchętniej oglądana ekspozycja na świecie. Do tej pory przyciągnęła ponad 45 milionów osób. Prezentowana była w Europie, Azji, Afryce Południowej i Ameryce.

Ja mówi rzeczniczka prasowa wystawy Ewa Król-Bednarczyk: Ekspozycja BODY WORLDS – VITAL, której otwarcie nastąpi 24 października 2017 w Poznaniu, pokazuje, jak działa ludzkie ciało, gdy jest zdrowe i bada sposoby zwalczania zagrażających życiu chorób. Umożliwia odwiedzającym odkrywanie ludzkiej anatomii, fizjologii i zdrowia poprzez serie plastynatów całego ciała, poszczególnych narządów i przeźroczystych plastrów ciała, które dają kompletny obraz sposobu działania ciała człowieka. Przedstawiono obok siebie narządy zdrowe i chore, dzięki czemu odwiedzający widzą, jak styl życia może wpłynąć na organizm, np. jak palenie wpływa na płuca. Wystawa inspiruje ludzi w każdym wieku do dbania o siebie.

Wystawę będzie można podziwiać w galerii Pestka w dniach 24.10.2017 r. – 21.01.2018 r. Ceny biletów zaczynają się od 25 zł. Szczegółowe informacje na temat wystawy można znaleźć na stronie www.bodyworlds.pl

ZOSTAW ODPOWIEDŹ

Twój adres email nie zostanie opublikowany. Pola, których wypełnienie jest wymagane, są oznaczone symbolem *