Lokalny Fyrtel

To co najciekawsze w Poznaniu i okolicach
Kultura Poznań

Kontrowersyjna wystawa Body Worlds w Poznaniu

Od 24 października będzie można podziwiać w Poznaniu słynną wystawę “Body Worlds” autorstwa dr. Gunthera von Hagensa.

Jedni uważają “Body Worlds” za sztukę inni za doświadczenie naukowa, a dla pozostałych to zwykła koercja. Nie zmienia to faktu, że jest najchętniej oglądana ekspozycja na świecie. Do tej pory przyciągnęła ponad 45 milionów osób. Prezentowana była w Europie, Azji, Afryce Południowej i Ameryce.

Ja mówi rzeczniczka prasowa wystawy Ewa Król-Bednarczyk: Ekspozycja BODY WORLDS – VITAL, której otwarcie nastąpi 24 października 2017 w Poznaniu, pokazuje, jak działa ludzkie ciało, gdy jest zdrowe i bada sposoby zwalczania zagrażających życiu chorób. Umożliwia odwiedzającym odkrywanie ludzkiej anatomii, fizjologii i zdrowia poprzez serie plastynatów całego ciała, poszczególnych narządów i przeźroczystych plastrów ciała, które dają kompletny obraz sposobu działania ciała człowieka. Przedstawiono obok siebie narządy zdrowe i chore, dzięki czemu odwiedzający widzą, jak styl życia może wpłynąć na organizm, np. jak palenie wpływa na płuca. Wystawa inspiruje ludzi w każdym wieku do dbania o siebie.

Wystawę będzie można podziwiać w galerii Pestka w dniach 24.10.2017 r. – 21.01.2018 r. Ceny biletów zaczynają się od 25 zł. Szczegółowe informacje na temat wystawy można znaleźć na stronie www.bodyworlds.pl

ZOSTAW ODPOWIEDŹ

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *