Lokalny Fyrtel

To co najciekawsze w Poznaniu i okolicach
Kultura

Krzysztof Dys LEGATO – Jazzowy performens w Poznaniu

Już 22.02.2022 odbędzie się premierowy koncert najnowszej autorskiej płyty Krzysztofa Dysa – jednego z najciekawszych pianistów młodego pokolenia na Akademii Muzycznej w Poznaniu oraz zdobywcy wielu prestiżowych nagród w kraju i za granicą. Koncert organizowany jest w ramach cyklu JazZamek przez poznańskie Centrum Kultury ZAMEK.

LEGATO to skierowana do ludzi, którzy lubią być zaskakiwani, ale cenią sobie również klasyczne brzmienia. Muzycznym fundamentem „Legato” jest jazz, muzyka kochająca improwizację, zrodzona z połączenia kilku innych gatunków i nie trzymająca się sztywnych ram. Autor odkrywa przed słuchaczem nowe przestrzenie muzyczne i zaprasza do współodczuwania.

Samo wydarzenie będzie swego rodzaju niepowtarzalnym multimedialnym performensem, ponieważ muzyce akompaniować będą improwizowane na żywo animacje tworzone przez Marka Straszaka aka Kamyka. Na scenie Dysowi towarzyszyć będą znakomici artyści jazzowi: perkusista Dawid Fortuna i kontrabasista Andrzej Święs. Elektroniką w czasie koncertu będzie zawiadywał multiinstrumentalista mooryc.

Bilety w cenie 49 zł do nabycia są na portalu bilety24.pl lub klikając w ten link.

Szczegółowe informacje znajdziecie na Facebooku.

ZOSTAW ODPOWIEDŹ

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *