Lokalny Fyrtel

To co najciekawsze w Poznaniu i okolicach
Poznań

Lato na Targach czas zacząć!


fot. materiały organizatora

Od 10 lipca do 25 sierpnia Międzynarodowe Targi Poznańskie zmienią się idealne miejsce do wypoczynku. Pokazy filmowe pod chmurką, plaża, fontanna, strefa wypoczynku z hamakami, plac zabaw, zajęcia sportowe i rekreacyjne, animacje dla dzieci, działania prozdrowotne, czytelnia – to wszystko znajdziecie podczas tegorocznej edycji Lata na Targach.

Wielkie otwarcie

Przez siedem tygodni, od środy do niedzieli będzie można spędzać wakacje na terenie MTP i korzystać z licznych atrakcji. Wszystko rozpocznie 10 lipca festyn“Lato zdrowe i międzypokoleniowe”. Będzie można m.in. przeprowadzić bezpłatne badania EKG, zmierzyć ciśnienie lub zbadać słuch. Na najmłodszych czekać będą warsztaty artystyczne, muzyczne oraz quizy. Poznańscy policjanci opowiedzą, jak bezpiecznie spędzać wakacje, a w ramach akcji “Poznański rower – bezpieczny rower” będzie można oznakować swoje dwa kółka i uchronić je przed kradzieżą. Ponadto Krajowy Ośrodek Wsparcia Rolnictwa przygotuje stoisko z promocją zdrowej żywności, a Ogród Zoologiczny – stoisko ze zwierzętami i eksponatami.

Filmowe lato

Tradycyjnie już w czasie targowych wakacji przygotowano pokazy filmowe. W każdą środę i czwartek odbędą się projekcje w ramach kina plenerowego. Tegoroczna edycja zapowiada się niezwykle interesująco. W repertuarze m.in Trzy billboardy za Ebbing Missouri, Green Book, Birdman, czy Zimna Wojna. Pełną listę tytułów znajdziecie w tym miejscu.

Zdrowe środy

Środek tygodnia to idealna propozycja dla wszystkich, którzy dbają o zdrowie. Goście będą mieli okazję zrobić sobie bezpłatne badania oraz skorzystać z porad medycznych. „Lato zdrowe i międzypokoleniowe” organizowane z Wydziałem Zdrowia i Spraw Społecznych UMP będzie odbywało się cyklicznie w godzinach 10.00-16.00. Oczywiście w ten dzień dostępne będą również inne atrakcje jak warsztaty, zabawy, a także zwiedzanie terenu targów, prelekcje i gry miejskie związane w Powszechną Wystawą Krajową.

Aktywny weekend

Soboty i niedziele zarezerwowane są dla miłośników aktywnego wypoczynku. Na „Piłkarskie emocje z Akademią Reissa” Grupa MTP zaprasza w godzinach 11.00-13.00 (zajęcia z trenerami na boisku z nawierzchnią ze sztucznej trawy), natomiast na „Weekendowe warsztaty rolkowe z RollRunners” z instruktorem od 16.00 do 19.00 (z możliwością wypożyczenia sprzętu).

Pozostałe atrakcje

W każdy dzień najmłodsi będą mogli brać udział w zajęciach prowadzonych przez animatorów. Dla leniuchów dostępne będą hamaki, poduchy, czy leżaki. Fani książek zapewne chętnie skorzystają z zasobów targowej czytelni. Przez cały czas w pawilonie nr 1 dostępne będą boiska, stoły oraz sprzęt do gry w tenisa stołowego, koszykówkę, piłkę nożną i badmintona. Nowością w tegorocznej edycji są hulajnogi elektryczne, którymi będzie można wybrać się na przejażdżkę alejkami targowymi. 

Lato na Targach odbędzie się na terenie MTP – pawilon 1 oraz ogród letni przy pawilonie Poznań Congress Center, wejście bramą nr 10 (wejście południowe) od ulicy Głogowskiej, między pawilonami 1 i 2. Więcej informacji na stronie targów.

ZOSTAW ODPOWIEDŹ

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *