Lokalny Fyrtel

To co najciekawsze w Poznaniu i okolicach
Film Poznań

Lato na Wildzie

Fundacja Pro Posnania wraz z Bistro Brzask postanowili zintegrować mieszkańców Wildy i zaprosić ich na letnie seanse kinowe. Będą się one odbywać w każdy wtorek czerwca oraz lipca. Wstęp na wszystkie seanse jest darmowy.

Nie przypadkowo jednym z organizatorów jest Bistro Brzask. Motywem przewodnim kina plenerowego na Wildzie będzie tematyka kulinarna – to właśnie filmy  o gotowaniu, spotkaniach przy stole i wspólnym celebrowaniu przyrządzania potraw będą wyświetlane podczas wtorkowych letnich wieczorów.  

Organizatorzy liczą, że w ten sposób uda się ożywić przestrzeń publiczną w Poznaniu, a szczególnie w obrębie Rynku Wildeckiego. W czerwcu i lipcu planują zorganizować serię pokazów filmowych w ramach plenerowego kina letniego. Pokazy filmowe składać się będą z prelekcji przeprowadzonych przez filmoznawcę oraz z części właściwej – pokazu filmowego. Przygotowany repertuar skierowany jest do widzów w każdym wieku. Ma to zapewnić komfort zarówno tym młodszym, jak i starszym odbiorcom. Wszyscy liczą, iż po czasach lockdownu uda się sprawić, by serce Wildy ponownie stało się miejscem sąsiedzkich spotkań. 

Termin: co wtorek w czerwcu i lipcu, godz. 21:15/30

Lokalizacja: Rynek Wildecki w Poznaniu Planowane seanse:

6.06  „Dobrze się kłamie w miłym towarzystwie”

13.06  „Uczta Babette”

20.06 „Kwiat wiśni i czerwona fasola”

27.06 „Niebo w gębie”

04.07 „Jedz i pij mężczyzno i kobieto”

11.07 „Julie i Julia”

18.07 Jedz, módl się, kochaj”

25.07 „Jiro śni o sushi”

ZOSTAW ODPOWIEDŹ

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *